substancje pomocnicze

Woreczki nikotynowe – czy warto i jak z nich korzystać?

Woreczki, określane także jako saszetki nikotynowe są obecne na rynku od niedawna. Czym dokładnie wyróżniają się na tle innych wyrobów nikotynowych? Jak należy z nich korzystać?

Czym są woreczki nikotynowe?

Nikotyna jest składnikiem tytoniu, dlatego dostarczana jest ona do organizmu między innymi wtedy, gdy pali się papierosy. Dodatkowo może być ona także używana w czystej postaci, na przykład jak w papierosach elektronicznych, czyli e-papierosach lub właśnie w woreczkach nikotynowych.

Woreczkami nikotynowymi nazywa się wyroby nikotynowe, które pozwalają na dostarczanie nikotyny w nieco inny sposób niż papierosy. Są one porównywalne do popularnych w krajach północnej Europy snus, jednak nie mają one tego samego składu.

W saszetkach nikotynowych znajduje się nikotyna wraz z substancjami pomocniczymi, do których zaliczają się głównie substancje roślinne stanowiące wypełnienie oraz substancje smakowe i zapachowe.

Co wyróżnia saszetki nikotynowe?

Charakterystyczną cechą woreczków jest ich forma – mają one postać małych, najczęściej białych woreczków.

Są one przeznaczone do umieszczenia w ustach, przy dziąśle. Taka forma stosowania woreczków powoduje, że są one bardzo dyskretne i można używać ich także w tych miejscach, w których nie jest możliwe palenie papierosów lub e-papierosów.

Rodzaje woreczków nikotynowych

Na rynku znajduje się wiele marek oferujących obecnie woreczki nikotynowe – https://whitesnus.pl/. W ich ofercie można znaleźć różnego rodzaju wyroby, które dostępne są w wielu mocach oraz smakach.

Woreczki nikotynowe mogą być zatem dopasowane indywidualnie do gustu użytkownika, na przykład można wybierać te słabsze lub też te w ulubionym smaku, na przykład miętowym.

Jak stosuje się woreczki nikotynowe?

Woreczki z nikotyną są przeznaczone do umieszczania w ustach, a dokładnie pomiędzy górną wargą a dziąsłami. Po włożeniu woreczka do ust zaczyna on wydzielać nikotynę, która wchłania się przez śluzówki. Można wtedy odczuć charakterystyczne uczucie lekkiego szczypania.

Woreczek nikotynowy należy trzymać w ustach przez około 30 minut, a następnie bezpiecznie go wyrzucić. Nie zaleca się wyrzucania woreczków do zwykłych koszów na śmieci w miejscach publicznych, ponieważ mogą być one niebezpieczne dla zwierząt. Wielu producentów oferuje swoje woreczki w opakowaniach, które zwierają dodatkową przegródkę na zużyte wyroby.

Obecnie woreczki nikotynowe dostępne są na sprzedaż w wielu sklepach, także w sklepach internetowych. Cena za jedno opakowanie zawierające 20 sztuk woreczków wynosi od około 16 do 25 złotych.