Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że Internet tak bardzo mocno zakorzeni się w naszej codzienności. Dziś ciężko wyobrazić sobie bez niego życie. Jesteśmy on-line przez niemal 24h/dobę. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania ze stałego łącza. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Jak udostępnić Internet z telefonu? Doradzamy!
Funkcja hotspotu osobistego – podstawy
Każdy telefon z Androidem na pokładzie oferuje nam dostęp do funkcji hotspotu osobistego. Dzięki niej możemy za pośrednictwem Wi-Fi udostępnić Internet mobilny dowolnemu urządzeniu również wyposażonemu w moduł Wi-Fi. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie w sytuacjach, w których nie mamy dostępu do stałego łącza – na przykład w podróży, w pociągu, w autobusie, bądź po prostu na wakacyjnym wypadzie pod namiot. Warto więc, byśmy powiedzieli sobie jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby hotspot osobisty działał prawidłowo i nauczyli się go uruchamiać. W takim wypadku warto odwiedzić stronę digitalklaster.pl, w którym szczegółowo jest omawiane udostępnianie Internetu z telefonu na laptopa.
Jak skonfigurować hotspot osobisty?
Przede wszystkim musimy się upewnić, że pozostajemy w zasięgu sieci LTE bądź 5G. Jeśli już uda nam się nawiązać bezproblemowe i stabilne połączenie z Internetem za pośrednictwem naszego smartfona, to wtedy warto udać się do jego menu ustawień. Z reguły, w przypadku nakładek różnych producentów, to menu podzielone jest na sekcje. Nas interesuje sekcja Połączenia, w której znajdziemy takie podmenu, jak Dane komórkowe, Wi-Fi czy Bluetooth. Znajdziecie tam także Ustawienia routera Wi-Fi, gdzie skonfigurujecie tą funkcję i będziecie mogli ją włączyć (tą drugą czynność można wykonać także z poziomu centrum powiadomień). Warto ustawić sobie jakieś stosunkowo silne hasło, które pomoże ochronić nasz wirtualny router przed dostępem ze strony niepowołanych osób. W końcu bezpieczeństwo w sieci to w dzisiejszych czasach wartość nadrzędna!
A czy Wy korzystacie z osobistego hotspota na co dzień?