Pandemia, która zamknęła nas w domach oraz dzielące nas odległości sprawiły, że coraz chętniej decydujemy się na korzystanie z usług firm kurierskich. Te natomiast dostarczają nam przesyłki do domu, bądź do coraz popularniejszych automatów paczkowych. Co jednak jeśli chcemy się zdecydować na wysłanie przesyłki o sporych gabarytach? Przykładem może być tu chęć wysyłki roweru. Wyjaśniamy jak przygotować taką przesyłkę.
Wysyłamy rower – co trzeba wiedzieć?
Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że roweru nie wyślemy kurierem w całości. Przesyłka nadawana za pośrednictwem firmy kurierskiej musi być odpowiednio zabezpieczona i zapakowana. W celu umieszczenia roweru w odpowiedniej wielkości kartonie, należy go wcześniej rozkręcić. W zależności od modelu i typu roweru należy przygotować odpowiedni karton i:
- odkręcić kierownicę i umieścić ją wzdłuż osi ramy,
- klamki hamulca zabezpieczyć w taki sposób, by nie uległy uszkodzeniu,
- odkręcić pedały oraz przednie koło; następnie w solidny sposób przymocować je do ramy,
- tylne koło należy odkręcić tylko jeżeli bez wykonania tej czynności rower nie zmieści się w kartonie,
- błotniki odkręcamy od ramy i zabezpieczamy przed uszkodzeniem (np. folią bąbelkową),
- odkręcamy siodełko i mocujemy je do ramy;
- wszelkie drobne, ruchome elementy zdejmujemy, zawijamy w folię bąbelkową i mocujemy do ramy.
Jeśli szukasz więcej informacji na temat wysyłania roweru kurierem to odwiedź stronę tnt.com.pl.
Gdy już rozkręcimy rower na części – pakujemy go do odpowiednio dobranego kartonu. Musi on być wykonany z nieco grubszego papieru, żeby w czasie transportu roweru nie uległ uszkodzeniu. Dodatkowo po umieszczeniu roweru w kartonie warto zabezpieczyć go przed przemieszczaniem wypełniaczami. Dzięki temu również metalowe elementy roweru nie przetną kartonu podczas transportu i ów środek lokomocji w bezpieczny sposób dotrze do odbiorcy.
A czy Wy wysłaliście kiedyś rower w paczce kurierskiej?