gra ogien i woda

Będę grał w grę – tylko jaką?

O to jest często spotykany dylemat wśród graczy – wyboru jest od groma, a my mamy ograniczony czas, by zagrać w te jedną grę. Mimo coraz nowszej technologi i niesamowitych efektów wizualnych, które zapewniają silniki graficzne czy co raz to bardziej rozbudowana mechanika w grach komputerowych, nadal gry przeglądarkowe mogą cieszyć się niesłabnącą popularnością. Często gracze powracają bowiem do nich z sentymentu — w końcu kto nie grał w dzieciństwie na popularnych serwisach growych? W poniższym tekście postaramy się pomóc Ci w wyborze, w co warto zagrać!

Gra dla dwojga, która może pochwalić się niesłabnącą popularnością

On powstały z ognia, ona powstała z wody. Dwie postacie przemierzające plansze wraz ze swoimi unikalnymi zdolnościami. Tak, to właśnie dwa żywioły Ogień i Woda zyskały ogromną popularność. Dzięki swojej ciekawej sterowności w grze mogła ona cieszyć się aktywnością wielu użytkowników. Mogliśmy zarówno grać w pojedynkę, jak i z drugą osobą na jednym urządzeniu. Gra stała się tak uznana, że nawet powstały kolejne pozycje, w których dane jest nam przeżyć ich nowe przygody.

gra ogien i woda

Bańki, bańki, bańki. Kto nie lubi baniek?

Jeśli jesteś osobą, która ich nie znosi — po prostu zagraj w pryskające bańki i zestrzel je wszystkie, obserwując, jak pryskają! Bubble Hit to gra niewymagająca żadnych umiejętności. Możesz się przy niej oddać w ramiona relaksu i jednocześnie usatysfakcjonować widokiem pryskających baniek na ekranie. Wystarczy, że oddasz celny strzał, a będą mogły zniknąć nawet wszystkie!

gra ogien i woda

Logika dla każdego, czyli… gry escape room!

Gry Escape room z pozoru są banalnie proste — jak sama nazwa wskazuje, naszym zadaniem jest ucieczka z pokoju. Dzięki prostocie tej gry przeglądarkowej może w nią zagrać każdy w dowolnym wieku i mieć z tego odpowiedni ubaw. Zazwyczaj w grze głównie chodzi o zbieranie odpowiednich przedmiotów, klikaniu na poszczególne rzeczy czy rozwiązywaniu mini zagadek logicznych.

Wśród gier escape room znajdziemy również takie, które są o wiele bardziej rozbudowane, posiadają fabułę czy nawet będziemy mogli przeżyć ucieczkę z zupełnie innych miejsc – z więzienia, lasu, podwórka czy przed niebezpiecznymi przedmiotami!

Dlaczego popularność gier przeglądarkowych nie osłabła?

Wszystkie gry przeglądarkowe łączy jedna wspólna cecha – są one przede wszystkim proste, przyjemne i niewymagające wielkiego zaangażowania czy spędzania wielu godzin, by dojść do następnego poziomu. Dają nam one możliwość zrelaksowania się przed ekranami naszych komputerów czy laptopów, a także dzielenia się tym z drugą osobą. Dla niektórych stanowią nawet zabawny element powrotu do dawniejszych lat. Nic dziwnego więc, że ich popularność nadal nie słabnie.