pikowanie w kurtkach

Pikowanie w kurtkach męskich – na czym polega?

Podczas gdy płaszcz jest często właściwą warstwą wierzchnią, kurtki pikowane męskie są równie ulubionym towarzyszem wiosennych czy jesiennych spacerów na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy jesteś w mieście, załatwiając sprawy, czy też wybierasz się na ryby i polowanie, pikowane kurtki sprawdzą się w każdej sytuacji i to jest ich największa zaleta. Z tego też względu omawiamy w artykule tę odzież wierzchnią, skupiając się na zaletach kurtki, którą można nosić praktycznie przez cały rok!

Pikowanie – idealna metoda na chłód

Czym dokładnie jest pikowanie i dlaczego kurtki pikowane męskie są tak wyjątkowe? Pikowanie odnosi się do każdego ściegu, dekoracyjnego lub prostego, łączącego co najmniej dwie warstwy materiału. Często między tkaniną znajduje się trzecia warstwa wyściółki lub flizelina, która zapewnia popularny trójwymiarowy wygląd pikowanych kurtek w romby.

Chociaż pikowanie stało się szczególnie popularne w XVII wieku, korzenie tej formy produkcji kurtek i nie tylko sięgają średniowiecza. Co ciekawe, pikowanie było wykorzystywane w Europie, ale także w Indiach i na Dalekim Wschodzie. Technika pikowania była używana głównie do narzut na łóżka, ale także do odzieży, która miała być lekka i jednocześnie ciepła. Z technicznego punktu widzenia, zaletą pikowania jest obecność w „kieszonkach” powietrza, które działa jak izolator.

Jedna kurtka – 3 pory roku

Wybierając kurtki pikowane męskie, warto zwrócić uwagę na ich elastyczne wykorzystanie. Pikowana kurtka jest wszechstronna, odporna na deszcz, ciepła, a tym samym można ją określić jako świetnego kompana na każdą podróż i w każdych warunkach czego można dowiedzieć się z tego wpisu o kurtkach pikowanych męskich.

Co więcej, przy obecnym klimacie, najczęściej wystarczy nie tylko jako kurtka męska wiosenno-jesienna, ale także zimowa. Pod warunkiem ubrania dodatkowej warstwy pośredniej, może także okazać się wystarczająca na najzimniejsze miesiące w roku. Na rynku oferowane są zarówno granatowe lub brązowe, jak i czarne i szare.

Nie powinniście mieć też problemu ze znalezieniem pikowanej kurtki w lokalnym sklepie, bądź w sieci. Co więcej, dzięki ich uniwersalności, zestawisz je niemal w każdej stylizacji.

Najmodniejsze modele kurtek zimowych pikowanych

Jak widać, męskie kurtki pikowane są doskonałą alternatywą do płaszczy noszonych w chłodniejsze dni, jak i modeli kurtek, które dobrze znamy. Jeśli chcesz, możesz wybrać także opcję ze sztruksu czy ocieploną wełną kurtkę zimową męską pikowaną. Tego typu kurtki występują w wielu wariantach kolorystycznych i jeśli lubisz różnorodność kolorów, kurtka męska pikowana zapewni ci to, czego szukasz.