nagrania online

Studio lektorskie online – zobacz, jak zamówić nagranie!

Potrzebujesz profesjonalnego nagrania lektorskiego? Teraz możesz zamówić je również za pośrednictwem internetu. Jak to zrobić? Wyjaśniamy, jak znaleźć najlepszego lektora i jak zamówić nagranie lektorskie bez wychodzenia z domu!

Nagrania lektorskie – kiedy są stosowane?

Z nagraniami lektorskimi stykamy się niemalże każdego dnia, oglądając telewizję, słuchając radia czy też podczas zakupów. Mają one jednak znacznie szersze zastosowanie, między innymi używane są do przygotowywania materiałów jak prezentacje, audiobook czy nagrania do automatycznych sekretarek.

Gdy potrzebne jest nagranie lektorskie, należy wybrać lektora oraz studio nagraniowe, które będzie mogło razem z nim wykonać zlecone nagranie. Studio tego typu często określane jest również jako studio lektorskie – https://www.powitania.pl/ ze względu na swoją specjalność.

Teraz, aby otrzymać nagranie, nie trzeba jednak udawać się do studia osobiście, ponieważ wszystko można załatwić online. Jak to zrobić?

Jak wybrać lektora do nagrania?

W pierwszej kolejności, aby otrzymać nagranie lektorskie, konieczne jest wybrane lektora. W tym celu warto posłużyć się ogólnodostępnymi bankami głosów online. Są to internetowe bazy, w których można znaleźć próbki nagrań lektorów. Na ich podstawie można następnie wybrać odpowiedniego lektora do danego zadania.

W bazach głosów można znaleźć wielu lektorów, w tym także tych o rozpoznawalnych głosach. Wybór odpowiedniego lektora powinien bazować przede wszystkim na przeznaczeniu nagrania oraz na jego scenariuszu, aby lektor mógł zainteresować odbiorców, a materiał osiągnąć oczekiwany efekt, na przykład zachęcić do zakupu, budować profesjonalny wizerunek.

Aby wybranie właściwego lektora było jeszcze prostsze, banki głosów pozwalają na skorzystanie z szeregu filtrów, na podstawie których można wybrać odpowiedniego lektora spełniającego konkretne wymagania.

Jak zamówić nagranie lektorskie online?

Jeżeli odpowiedni lektor został już wybrany, czas na drugi etap, czyli na zlecenie nagrania.

Najczęściej studio lektorskie z własną bazą głosów pozwala wtedy na zamówienie go bezpośrednio na stronie internetowej, dlatego nie ma potrzeby dodatkowego kontaktowania się z nim w celu potwierdzenia dostępności lektora czy też uzgodnienia szczegółów. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych i natychmiast zlecić przygotowanie potrzebnych materiałów.

By zamówić nagranie z udziałem lektora, należy wskazać na wybraną osobę oraz przekazać informacje dotyczące nagrania, w tym jego treść, przeznaczenie. Studio potem kontaktuje się z lektorem i zleca mu przygotowane materiału. Wielu lektorów dysponuje własnym sprzętem do nagrywania, więc materiał może być gotowy w ekspresowym tempie – nawet w ciągu 24 godzin od jego zlecenia.