psycholog

Wizyta u psychologa – jak wybrać dobry gabinet?

Chcesz udać się do psychologa, ale nie wiesz, jaki gabinet wybrać? Sprawdź, czym warto kierować się przy poszukiwaniu odpowiedniego gabinetu psychologa!

Dlaczego pomoc psychologiczna jest tak ważna?

Coraz częściej mówi się w przestrzeni publicznej o problemach natury psychicznej. To dobry trend, ponieważ przez wiele czasu problemy te były bagatelizowane, a osoby, które o nich mówiły, stygmatyzowane.

Korzystanie z pomocy psychologicznej nie powinno być jednak powodem wyśmiewania i drwin, ponieważ jest to bardzo ważny społecznie temat. Wsparcie psychologa w wielu sytuacjach może być nie tylko korzystne dla zdrowia, ale również ratujące życie!

Kiedy warto umówić się na wizytę u psychologa?

Na wizytę u psychologa warto zdecydować się wtedy, gdy samodzielne radzenie sobie z problemem nie jest już możliwe, na przykład w sytuacji, gdy sprawia on coraz więcej trudności, stanowi przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu, a także nie pozwala na nawiązywanie kontaktów.

Wskazaniami do wizyty u psychologa mogą być między innymi:

  • pogorszone samopoczucie odczuwane od dłuższego czasu

  • myśli samobójcze

  • częste wahania nastroju

  • traumatyczne wydarzenia w życiu

  • nadmierna agresja

  • trudności w podjęciu ważnej decyzji

  • problemy w tworzeniu relacji z innymi osobami

Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Wsparcie psychologa dostępne jest obecnie dość łatwo, chociaż bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniej poradni.

Osoby, które chciałyby skorzystać z usług psychologa, mogą aktualnie zrobić to w poradniach państwowych, gdzie porady są dotowane z NFZ, jak również w poradniach prywatnych, gdzie za pomoc należy zapłacić z własnej kieszeni, na przykład jak poradnia psychologiczna LMC Poznań – https://klinika-lmc.pl

Zasadniczo poradnie prywatne cieszą się większym zainteresowaniem wśród klientów. Decyduje o tym głównie szybkość uzyskania pomocy, ponieważ na wizytę można dostać się wtedy znacznie szybciej niż na NFZ. Dodatkowo Fundusz nie refunduje częstych wizyt, dlatego osoby, które wymagają ich często, także częściej wybierają dla siebie pomoc prywatną.

Jak wybrać dobrego psychologa?

Wybierając gabinet psychologa, warto pamiętać o tym, by sprawdzić, jakie ma on doświadczenie, a także jaki są opinie na temat jego pracy. Teraz te właśnie informacje można bardzo łatwo znaleźć za pośrednictwem internetu, aby natychmiast dowiedzieć się, który gabinet wziąć pod uwagę.

Oczywiście, gabinet można zawsze zmienić, jeżeli okaże się, że terapia nie jest prowadzona zgodnie z oczekiwaniami.

Gdy zatem potrzebna jest pomoc psychologa, warto postawić na sprawdzone gabinety, by uzyskać fachowe wsparcie!