sport top

Wybieramy najlepsze sportowca w kraju

Którego sportowca Polacy kochają najbardziej?Popularność sportowców w Polsce zmienia się z roku na rok. Możemy pochwalić się rzeszą znakomitych zawodników w przeróżnych dyscyplinach – od Zbigniewa Bródki w łyżwiarstwie szybkim, po Tomasza Majewskiego i świetnych siatkarzy. Zazwyczaj jednak, mało który sportowiec jest w stanie utrzymać się na topie przez dłuższy okres.

Czym jest to spowodowane? To bardzo proste. Przychodzą igrzyska olimpijskie, nasi reprezentanci zdobywają kilkanaście medali. W kraju przez kilka tygodni panuje euforia. Niestety po zakończeniu igrzysk, większość ludzi bardzo szybko zapomina o zasługach, a właściwie o istnieniu naszych panczenistów, kulomiotów, czy lekkoatletów. Istnieje jednak wyjątek – jeden z naszych sportowców utrzymuje się na językach Polaków nieprzerwanie od niemal dekady.

Robert Lewandowski to fenomen

Robert Lewandowski regularnie pojawia się w mediach – nie tylko sportowych. Jego osoba urosła już do rangi celebryty. Polacy kochają swojego kapitana kadry. Jaka jest recepta na popularność Roberta? Po pierwsze, zawodnik Bayernu Monachium jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Bardzo niewielu piłkarzy jest w stanie utrzymywać przez lata tak wysoką formę. Sezon piłkarski trwa przez większość roku kalendarzowego, więc Robert zwyczajnie nie ma kiedy odejść w zapomnienie – szczególnie, że strzela bramki praktycznie co weekend.

Sympatia do Lewandowskiego bierze się również ze skromności zawodnika. Kapitan naszej reprezentacji przyzwyczaił nas do wyważonych wypowiedzi w mediach, niejednokrotnie pokazał też swoje poczucie humoru. Wydaje się zwyczajnie fajnym facetem. Nie da się ukryć, że piłkarzom łatwiej jest osiągnąć popularność. Futbol jest przecież naszym sportem narodowym. A jednak, żaden z naszych zawodników nie dorównuje Lewandowskiemu. Pozostaje nam tylko zastanawiać się, któremu z naszych sportowców uda się strącić Roberta z piedestału, a jemu samemu życzyć, aby jak najdłuższej na nim pozostał.

Źródło: ranking bukmacherów 2019