Słodki stół

Słodki stół na weselu – hit czy kit?

Z każdym rokiem w kwestii organizacji wesel pojawiają się kolejne nowości, które niekwestionowanie muszą pojawić się na przyjęciu. Jedną z takich atrakcji jest np. słodki stół, który przywędrował do Polski prosto zza oceanu. O tym czym jest Candy Bar i jak powinien on wyglądać, przeczytasz w poniższym artykule. 

Co to jest słodki stół?

Słodki stół to wydzielony na sali kącik, na którym znajdują się wszelkiego rodzaju słodkości. Idea Candy Baru w ostatnich latach jednak bardzo mocno ewoluowała. Na stole tym na próżno szukać zwykłych ciast oferowanych przez salę weselną. Słodki stół obecnie tworzony jest przez specjalistyczne cukiernie i pracownie wypieków, które tworzą niestandardowe propozycje słodkości, głównie serwowane w formie monoporcji. W miejscu tym znaleźć można różnego rodzaju tarty, babeczki, ciasteczka, deserki, cake popsy, beziki, rurki z kremem, francuskie makaroniki itp. Słodki stół oprócz tego, że ma być wyśmienity w smaku, ma również cieszyć oko i zachwycać swoją formą. Istotne są więc nie tylko słodkości, ale także cała oprawa. Z tego rodzaju atrakcji z pewnością skorzystają zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy przyjęcia.

Jak powinien wyglądać Candy Bar?

Słodki stół powinien przede wszystkim być spójny ze stylem przyjęcia weselnego. Jeśli wesele utrzymane jest w klimacie rustykalnym, słodkości również powinny nawiązywać do tego stylu. Świetną formą podania może być w tym przypadku wykorzystanie plastrów drewna, słoiczków, szklanych butelek i polnych kwiatów. W przypadku przyjęcia weselnego w stylu boho nie może zabraknąć motywu piór na słodkościach. Istotne jest również wykorzystywanie tendencji kolorystycznych. Jeśli kompozycje kwiatowe będą utrzymane w bieli i różu, słodkości oraz wszelkiego rodzaju patery również powinny wykorzystywać te barwy. W kwestii słodkiego stołu zarówno w zakresie formy podania, jak i wyglądu poszczególnych słodyczy, warto zdać się na profesjonalistów, jak np. cukiernia Williams, którzy zadbają o każdy detal. Dzięki temu słodki stół z pewnością będzie trafioną atrakcją i hitem całego wesela.

Artykuł sponsorowany