Fotelik samochodowy

W jaki sposób wybrać idealny fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych zakupów, jaki poczynimy przed narodzeniem naszej pociechy. Inne elementy dziecięcej wyprawki takie jak wózek, przewijak, łóżeczko, pampersy czy ubranka są również ważne, jednak to nie one tak naprawdę mają chronić życie i zdrowie niemowlaka a właśnie fotelik. Zakup więc powinien być bardzo dobrze przemyślany i poparty dużym rozeznaniem w temacie. Poniżej przedstawimy główne punkty, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem fotelika dla niemowlaka

Czy fotelik posiada odpowiednie certyfikaty i atesty?

To pierwsza rzecz, o którą powinniśmy zapytać sprzedawcę lub znaleźć w opisie produktu, gdy przeglądamy konkretny model fotelika samochodowego. Jeśli fotelik posiada odpowiednią certyfikacje, potwierdza to, że fotelik jest bezpieczny i nawet w przypadku nieszczęśliwego wypadku, fotelik chroni nasze niemowlę. Wśród wielu wykonywanych testów najpopularniejszym jest ADAC. Im więcej gwiazdek (maksymalnie 5) tym lepszy fotelik.

Odpowiedni rozmiar fotelika do wzrostu i wagi

Trzeba mieć świadomość, że na przestrzeni dzieciństwa naszego dziecka kilkukrotnie będziemy musieli wymienić fotelik. Istotne jest jednak to, by zawsze był on dopasowany do realnego wzrostu i wagi naszej pociechy. Tylko wtedy możemy być pewni, że nasze dziecko będzie w tym foteliku bezpieczne. W przypadku noworodka musimy zakupić fotelik o najmniejszym rozmiarze, lecz zapewne posłuży nam on przez najbliższe 3 lata jazdy.

Model fotelika a model samochodu

To kolejna kwestia, którą warto przemyśleć przed zakupem fotelika. Nie każdy fotelik będzie pasował do każdego modelu samochodu. Warto więc jeszcze przed zakupem sprawdzić, czy uda nam się bezproblemowo przymocować fotelik w taki sposób, by jazda była bezpieczna.

Nie cena a jakość to priorytet

Podczas przeglądania fotelików niejednokrotnie trafimy na atrakcyjną ofertę naprawdę taniego fotelika. Pamiętajmy, że w tym aspekcie nie warto oszczędzać – w końcu bezpieczeństwo i zdrowie naszego dziecka jest najważniejsze. Foteliki kupujmy w sprawdzonych miejscach takich jak poniższy sklep https://sklepmati.pl/92-foteliki-samochodowe.

Artykuł sponsorowany