Ogrodzenia

Ogrodzenia betonowe: masywne, ciężkie, ale estetyczne

Różnorodność ogrodzeń zewnętrznych montowanych na prywatnych posesjach jest ogromna. Jeszcze więcej jest ich z tymi, które służą do wygrania terenów przemysłowych, firmowych, magazynowych, parkingów albo placów. Mogą mieć prostą, nieskomplikowaną konstrukcję podobną do klasycznej siatki albo rozbudowaną i pełną różnych wzorów sieć przęseł na podmurówce. Wybór odpowiedniego ogrodzenia jest ważny nie tylko ze względów praktycznych, ale też estetycznych.

Ciężkie i odstraszające

Ogrodzenie ma stanowić znak dla potencjalnego złodzieja, że nie ma czego szukać na danej posesji. Powinno być więc ciężkie do sforsowania, niemożliwe do przecięcia oraz odstraszające dla amatorów cudzej własności. Istotne jest dopasowane jego modelu do swoich potrzeb: inaczej odgradza się od drogi, inaczej od lasu czy pustego pola a jeszcze inaczej od sąsiadów. Dla domów zlokalizowanych blisko pól i lasów polecane są ciężkie ogrodzenia betonowe https://promen.com.pl/ogrodzenia ponieważ najlepiej chronią przed dzikimi gośćmi.

Łatwy montaż

Postawienie ogrodzenia betonowego wbrew jego masywnemu wyglądowi i konstrukcji wcale nie zajmuje wiele czasu. To możliwe dzięki zastosowaniu elementów gotowych i łączenia ich w segmenty. Wystarczy zamontować boczne podpory wkopując je w ziemię i zalewając betonem, a po stwardnieniu przysypać piaskiem i można wsuwać między nie gotowe betonowe płyty. Całość wymaga sporo siły, ale zwykle nie trzeba angażować dźwigu ani innych maszyn. Ogrodzenie o długości pięciuset metrów można z powodzeniem postawić już jednego dnia.

Trudne do zniszczenia

Betonowe płyty w ogrodzeniu są dodatkowo zbrojone, dlatego zniszczenie nawet jednego segmentu wydaje się mało możliwe, o ile ktoś nie postanowi zjechać w niego samochodem. Wbrew wszelkim przypuszczeniom samo ogrodzenie nie wygląda też brzydko, zwłaszcza jeśli na jego zewnętrznej stronie są zdobienia w różne wzory. Mogą to być proste figury geometryczne, ale też motywy roślinne. Czynią one płaską powierzchnię bardziej wypukłą dzięki czemu betonowy mur zyskuje zupełnie inny, o wiele przystępniejszy i estetyczniejszy wygląd.

Artykuł sponsorowany