Siatki stalowe kupisz bezpośrednio u producenta

Potrzebne siatki stalowe do wykonania ogrodzenia albo zabezpieczenia maszyny? Teraz wszystkie niezbędne materiały można kupować bezpośrednio u producentów. Co oferują producenci siatek? Jak złożyć swoje zamówienie na odpowiednie materiały tego typu?

Gdzie stosuje się siatki stalowe?

Siatki stalowe to produkty o wszechstronnym zastosowaniu, które wyróżniają się wysoką odpornością i wytrzymałością, dlatego mogą być stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Z siatek stalowych korzysta się między innymi do wykonania różnego rodzaju przegród, ogrodzeń, balustrad oraz zabezpieczeń. Te o odpowiedniej grubości mogą być używane jako podesty i powierzchnie robocze oraz stopnie schodowe.

Siatki mogą być też wykorzystane do budowy elementów jak kosze, klatki dla zwierząt, wykorzystywane są do wykonania zbrojenia. Stosowane są one także jako filtry, sita, otwory wentylacyjne i kanalizacyjne.

Rodzaje siatek stalowych

Obecnie każdy dobry producent siatek – https://sitodrut.com.pl/ może zaprezentować swoim klientom szeroką gamę tego typu materiałów do wyboru.

Siatki dzielone są na różne kategorie, między innymi są to:

  • siatki tkane
  • siatki plecione
  • siatki krępowane, krepowane
  • siatki zgrzewane
  • siatki perforowane

Każdy z tych typów siatki charakteryzuje się innym sposobem produkcji, co również przekłada się na jego właściwości.

Siatki dzielone są na różne rodzaje nie tylko pod kątem metody ich wykonania, lecz też parametrów technicznych, między innymi materiału, z którego są wykonane, dodatkowych zabezpieczeń – ocynkowanie, powlekanie PCV, wysokości oraz szerokości, grubości drutu wykorzystanego do produkcji czy też wielkości oczka.

Ponadto producent siatek może wykonać swoje wyroby na indywidualne zamówienie klienta, gdy ten nie może znaleźć w jego asortymencie takich materiałów, które odpowiadają jego wymogom.

Jak zamówić siatki bezpośrednio u producenta?

Siatki stalowe producent siatek bardzo często oferuje bezpośrednio, dlatego można zakupić je bez korzystania z pomocy pośredników, na przykład sklepów. To gwarantuje również przystępne ceny materiału.

Aby zamówić siatki u producenta, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy oferuje on taką możliwość. Siatki można bardzo często zamawiać w hurcie, ale też w detalu. Ponadto coraz więcej producentów ma własne sklepy internetowe, które pozwalają na łatwe zamówienie wyrobów przez internet.

Przy zamawianiu siatek należy zwrócić szczególną uwagę na ich parametry, w tym na wymiary oraz rodzaj zastosowanego materiału. W razie potrzeby pracownik firmy może pomóc w doborze najlepszych wyrobów.