programy na produkcjje

Programy do zarządzania projektami w erze pandemii – czy warto dać im szansę?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na sposób funkcjonowania setek tysięcy firm. Jej skutkiem są jednak nie tylko likwidacje wielu podmiotów, ale również duże zmiany w zakresie ich funkcjonowania. Konieczność pracy zdalnej stała się praktyczną koniecznością. To z kolei nie tylko szansa na efektywne działanie w niemal każdych warunkach, ale również pewne problemy organizacyjne, o których istnieniu część managerów nie miała do tej pory pojęcia. Odpowiedzią na pojawiające się w tym momencie problemy jest program do zarządzania projektami. Warto dowiedzieć się więcej na temat dostępnych narzędzi, aby wybrać najlepsze z nich.

Planowanie projektu: narzędzia są kluczowe

Skuteczna realizacja procesów to jedno z najważniejszych wyzwań we współczesnym biznesie. Aplikacja do zarządzania projektami to w obecnej sytuacji niemal fundament, bez którego zdecydowanie trudniej rywalizować z konkurencją.

Dostarczaniem takich rozwiązań zajmują się firmy takie jak katowicki Kotrak, który oferuje programy do zarządzania projektami, a także dostęp do najbardziej rozbudowanych systemów, takich jak oprogramowanie ERP. Kompleksowe spojrzenie na firmę i kwestię jej transformacji cyfrowej daje zdecydowanie lepsze możliwości. Rynkowa oferta jest przy tym bogata, wobec czego warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Jakie narzędzia do zarządzania projektami wybrać?

Każda firma jest inna – dysponuje innym potencjałem, zasobami czy procedurami, w związku z czym dobór narzędzi IT dla biznesu to bardzo często trudne zadanie. Szeroki wybór dostępnych na rynku produktów dodatkowo komplikuje sprawę.

W każdym przypadku taki program powinien jednak przede wszystkim w jak najlepszym stopniu odpowiadać potrzebom organizacji i być dopasowany do profilu prowadzonych przez nią projektów. Warto więc jeszcze przed jego wdrożeniem dokładnie sprecyzować, jakie problemy ma rozwiązać, jakie powinien posiadać funkcje i czego zasadniczo się od niego oczekuje.

Poza tym powinien być również dostosowany do swoich odbiorców, a więc pracowników firmy. Dobrze np. zwrócić uwagę na to, by był to program do zarządzania projektami po polsku. Umożliwi to wszystkim jego użytkownikom o wiele szybsze zaznajomienie się z jego kluczowymi funkcjonalnościami.

Wsparcie różnych technologii

W dzisiejszych czasach coraz częściej jesteśmy w stanie korzystać z rozbudowanych funkcji oprogramowania dla sektora prywatnego, ale również dla biznesu, nie tylko z komputerów, ale i z urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Warto upewnić się, czy program do zarządzania projektami wspiera również takie środowisko.

Wbrew obiegowej opinii, mobilna aplikacja od zarządzania projektami może być w pełni funkcjonalna i wydajna. Na dodatek pozwoli na efektywne zarządzanie projektem z praktycznie dowolnego miejsca na świecie. Ma to niezwykłe znaczenie w czasach pandemii, kiedy większość pracowników wykonuje swoje obowiązki w różnych miejscach, wielokrotnie wykorzystując w tym celu kilka urządzeń.

Aby zapewnić większą wydajność, warto również postawić na rozwiązania chmurowe, pozwalające na niezakłócony dostęp do plików oraz synchronizację programu do zarządzania projektami z innymi rozwiązaniami IT wykorzystywanymi w organizacji. Z pewnością będzie to wsparcie nie tylko w trakcie pandemii, ale również po niej, kiedy powrócimy do starych nawyków i przyzwyczajeń.