usuwanie mrowek

Domowe sposoby na mrówki – czy zapewniają najwyższą skuteczność?

Małe mrówki w domu mogą wydawać się małym problemem. W rzeczywistości jednak okazują się bardzo uciążliwe. Owady pojawiają się zwykle w cieplejszych miesiącach roku i szukają w naszych domach pożywienia. Zdarza się również, że zwabia je panująca w łazience wilgoć. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym zwalczanie mrówek będzie łatwe, szybkie i skuteczne. Jednak czy domowe metody są skuteczne? Może lepiej sięgnąć po profesjonalne środki? Jak wytępić mrówki z domu raz na zawsze? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Domowy sposób na mrówki – jak walczyć z owadami na własną rękę?

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć w walce z mrówkami, jest wyśledzenie ich gniazda. W tym celu warto obserwować owady, aby zorientować się, jak trafiają do domu – przez otwarte okna, drzwi czy małe dziury i pęknięcia. W ten sposób łatwo znajdziemy ich kolonię.

Następnie musimy przygotować przynętę, np. czegoś słodkiego lub smażonego. Dzięki temu później uda się nam przemycić do gniazda mrówek trutkę lub środek owadobójczy. Można też sięgnąć po bardziej tradycyjne domowe sposoby, takie jak m.in. sok z cytryny czy sodę oczyszczoną. Naturalne patenty na zwalczanie mrówek są nie tylko ekologiczne i wolne od szkodliwych substancji, ale również tanie i łatwo dostępne. To na pewno ich zaleta, jednak wadą jest wątpliwa skuteczność.

Chcąc przeprowadzić zwalczanie mrówek w domu samymi tylko domowymi metodami, bardzo się natrudzimy. Stosowanie ich jest proste, ale skuteczność mizerna. W efekcie procedura musi być często powtarzana. Ostatecznie domowy sposób na mrówki zwykle okazuje się niewystarczający. Może udać się zatrzymać rozwój koloni, ale małe mrówki w domu wciąż będą obecne. Niezbędny jest profesjonalny preparat na mrówki, którym dysponuje na przykład firma Stander (https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-mrowek-w-domu-i-ogrodzie-ekologicznymi-sposobami/). Fachowcy znają sposoby na całkowite wytępienie mrówek.

Jak zwalczyć mrówki w ogrodzie – metody domowe

Jeśli nieproszeni goście pojawili się na trawniku czy wśród roślin, możemy spodziewać się negatywnych skutków ich obecności. Mrówki w ogrodzie nie tylko przesuszają glebę i budują mrowiska, ale też niszczą korzenie, bulwy, owoce i pączki kwiatów.

Tutaj również można zastosować naturalne sposoby zwalczania mrówek, takie jak pułapka miodowa, rozsypanie cynamonu lub zasadzenie roślin odstraszających mrówki. Gdy jednak domowe sposoby zawiodą, wówczas warto sięgnąć po skuteczny preparat na mrówki.

Profesjonalny preparat na mrówki

Jeśli chodzi o profesjonalne środki, do wyboru są różne preparaty. Zwalczanie mrówek w domu odbywa się głównie poprzez zastosowanie specjalistycznego żelu. Posiada on feromony wabiące owady oraz trutkę. Jest to metoda bezpieczna dla domowników i bardzo skuteczna.

W przypadku mrówek w ogrodzie można również zdecydować się na oprysk. Metody tej nie poleca się stosować w pomieszczeniu, gdyż wymaga jego opuszczenia przez ludzi. Jeśli jednak owady zalęgły się w ogrodzie, to jest to szybki i skuteczny sposób na ich zwalczanie.