formy do pieczenia

Rodzaje form do pieczenia, w które warto się zaopatrzyć

Dobry piekarnik to nie wszystko, aby uzyskać doskonałe wypieki. Ciasto bez formy w odpowiednim kształcie może się nie udać. Jeżeli przygotowujemy własnoręcznie ciasto i pieczemy serniki, babki i drożdżówki, warto przyjrzeć się, jakie formy do pieczenia są dostępne na rynku.

Nowoczesne formy do pieczenia

Nowoczesne formy do pieczenia sprawdzają się do wypiekania takich ciast jak babki, serniki, jabłeczniki, tarty, mazurki czy wypieki z kremem. Różne kształty decydują o tym, jaki będzie efekt finalny. Możemy wybrać model okrągły, podłużny lub prostokątny, w wersji karbowanej, z wytłoczeniami lub gładki. Niezależnie od wyboru, każdy z nich gwarantuje wytrzymałość i wygodę pieczenia. Poza blachami z wytrzymałego aluminium popularnością cieszą się formy silikonowe do pieczenia. Są bardzo funkcjonalne, a co chyba najważniejsze nie przywiera do nich ciasto i z łatwością możemy po upieczeniu wyjąć zawartość na zewnątrz, w doskonale zachowanym kształcie.

Formy wypiekowe do babek

W asortymencie sklepu internetowego HERT Akcesoria znajdziemy najróżniejsze formy do babek, które spełnią oczekiwania zarówno profesjonalnych cukierników, jak i początkujących amatorów. W warunkach domowych możemy osiągnąć doskonałe rezultaty, dzięki stosowaniu podobnych akcesoriów w tym form, jak w cukierni. Warto zwrócić uwagę na dekoracyjne modele, które nadają wypiekom ozdobne tłoczenia. Idealne falowane brzegi są kształtem, który nadają formy wypiekowe profilowane. Falowane brzegi zapewniają ciastu walory estetyczne, bez konieczności samodzielnego wycinania pożądanego kształtu. Do pieczenia babek sprawdzają się formy o wysokich brzegach. Atutem jest ich wytrzymałość, odporność na wysokie temperatury, a także równomierne wypiekanie, bez przypalania zewnętrznych brzegów ciasta.

Odporne na uszkodzenia formy do wypieków z aluminium

Doskonałą jakość gwarantują materiały użyte do produkcji. Formy do wypieków wykonane są z wysokiej jakości aluminium, odpornego na procesy korozji. Wysoce odporne formy nie ulegają tak łatwo uszkodzeniu pod wpływem działania czynników mechanicznych. Ich niewątpliwą zaletą jest dobre przewodzenie i równomierne rozprowadzanie ciepła. Jednocześnie formy z tego materiału są bardzo lekkie i funkcjonalne.

Wypieki okazjonalne: muffiny, biszkopty i ciasto w kształcie piłki nożnej

Dla prawdziwych amatorów ciast ciekawą propozycją będą formy do wypieków okazjonalnych. Znaleźć można formy na pyszne muffiny, domowe babeczki, a także lekkie biszkopty, które są dodatkiem do popularnych i bardzo lubianych deserów w stylu kuchni włoskiej. Domowe tiramisu z własnoręcznie upieczonymi biszkoptami zachwyci gości każdego przyjęcia. Warto spróbować! Okazjonalne ciasto dla fanów footballu, w kształcie piłki będzie wyjątkowo miłą niespodzianką. Jak skraść serce kibica? Mamy gotowy przepis na słodki romans.

Wiele form do ciast wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami, zastosowanymi z myślą o wygodzie użytkowania i efektywności wypiekania.