fotele

Nowoczesne fotele do salonu – jakie warto kupić?

Wyposażenie salonu w fotele może być nie lada wyzwaniem, ponieważ dzisiaj w kolekcjach marek można znaleźć tak dużo modeli, że trudno wybrać te najlepsze. Gdy również stoisz przed taką decyzją, zobacz, na jakie fotele warto się zdecydować!

Fotele na metalowych nóżkach do salonu

Do popularnych modeli zaliczane są obecnie fotele na nóżkach, głównie tych cienkich i metalowych. Takie fotele wyglądają bardzo efektownie, ale jednocześnie są one praktyczne, ponieważ pozwalają na łatwe sprzątanie. Warto też wskazać, że takie fotele świetnie nadają się również do małych wnętrz, ponieważ pozwalają one na ich optyczne powiększenie.

Takie fotele są oferowane w wielu ciekawych wariantach, na przykład warto sprawdzić oferowane przez firmę Desiree meble – https://designd10.pl/pl/c/Desiree/241 włoskie. W kolekcji tego producenta czeka mnóstwo modnych, inspirujących modeli, które sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach.

Fotele klubowe do salonu

Kolejną świetną propozycją do salonu będzie wybranie foteli klubowych. Czym dokładnie są tego typu meble?

Pod pojęciem jak fotele klubowe znajduje się rodzaj foteli, które mają wyższe siedzisko jak w krzesłach, natomiast są one tapicerowane i wyposażone w podłokietniki. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca, ale jednocześnie są bardzo wygodne, ponieważ są tapicerowane, wyściełane wygodnymi piankami.

Takie fotele można wykorzystać w salonie na parę sposobów. Mogą być one ustawione przy kanapie, narożniki, na przykład naprzeciwko nich, ale również można wykorzystać je w części jadalnianej salonu zamiast zwykłych krzeseł.

Fotele kilkuosobowe do salonu

Gdy lubisz wypoczywać w salonie z innymi osobami, na przykład z dziećmi, partnerem, pomyśle też o kupnie fotela kilkuosobowego. Takie meble są szersze niż standardowe fotele, natomiast nie są one aż tak duże jak kanapy.

Wybór takiego mebla będzie więc strzałem w dziesiątkę, gdy szuka się bardzo wygodnego, dużego, rozłożystego fotela do relaksu.

Fotele na obrotowych podstawach do salonu

Do modnych foteli zaliczane są również te wyposażone w obrotowe podstawy. Takie modele sprzedawane są również bardzo często razem z dopasowanymi do nich podnóżkami.

Fotel obrotowy do salonu będzie kapitalnym wyborem wtedy, gdy lubisz designerskie meble, ale również zależy Ci na większym komforcie. Taki model może idealnie nadać się do czytania książki, słuchania muzyki czy też do oglądania telewizji lub grania na konsoli.

W salonach producentów mebli znajdziesz więc dużo ciekawych modeli foteli do salonów. Teraz również możesz zamawiać je w sklepach internetowych z dostawą do domu!