osuszanie kondensacyjne

Jak przebiega osuszanie kondensacyjne?

Osuszanie kondensacyjne to usługa stosowana w przypadku występowania wilgoci w ścianach lub podłogach. Pojawienie się wilgoci ma wiele negatywnych skutków. Ważne, żeby problem był rozwiązany jak najszybciej, ponieważ jej negatywny wpływ na zdrowie i strukturę budynku może przynieść wiele nieodwracalnych szkód. 

Po co stosuje się osuszanie kondensacyjne?

Osuszanie kondensacyjne to specjalna usługa, z której warto skorzystać w przypadku zalania domu lub mieszkania. Przyczyn zalania budynku może być wiele. Począwszy od zjawisk naturalnych, takich jak ulewne opady, podtopienia czy powódź, poprzez awarie spowodowane błędem ludzkim, np. podczas remontu. O ile awaria jest niewielka, a reakcja na nią szybka i konkretna, skutki zalania nie będą duże i można będzie opanować je samodzielnie Natomiast w przypadku, gdy pomieszczenie zalane było przez długi czas lub dużą ilością wody, np. w sytuacji, gdy właścicieli nie było w  mieszkaniu, a sąsiad z góry podczas remontu uszkodził rurę, bądź nastąpiła awaria hydrauliczna — wtedy samodzielne osuszanie będzie niewystarczające. Profesjonalne osuszanie kondensacyjne w Katowicach i okolicach zapewni, że w krótkim czasie usunięta zostanie cała wilgoć z wnętrza. 

Jak przebiega osuszanie kondensacyjne? 

Osuszanie kondensacyjne polega przede wszystkim na wykorzystaniu zjawisk i reakcji fizycznych. Wykonuje się je za pomocą nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Osuszanie rozpoczyna się od wyziębienia pomieszczenia do odpowiedniej temperatury, tak aby zaszło zjawisko kondensacji wody. Następnie skraplaną wodę usuwa się poza budynek, dzięki temu, że została zaabsorbowana przez specjalne urządzenia. Duże znaczenie ma czas, w jakim wykona się osuszanie. Im dłużej wilgoć pozostaje w murach, tym gorzej. Może to mieć negatywny wpływ na strukturę ściany i ją osłabić. Dodatkowo wilgoć sprawia, że powstaje idealne środowisko dla rozwoju grzybów, bakterii i pleśni, szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Przebywanie w takich pomieszczeniach może wywoływać reakcje alergiczne oraz różnego rodzaje choroby skórne czy dróg oddechowych. Jeśli samodzielne osuszanie jest niemożliwe do wykonania, warto skorzystać z pomocy fachowców. Firmy specjalizujące się w osuszaniu wnętrz, takie jak Dom Doktor – osuszanie i remonty po zalaniach wykonują kompleksowo. Mają bogate doświadczenie i doskonale wiedzą, jaki sposób osuszania zastosować we wnętrzu, tak aby proces przebiegł skutecznie i szybko.