kamien elewacyjny

Kamień elewacyjny – dlaczego warto w niego inwestować?

Elewacja stanowi prawdziwą wizytówkę każdego budynku. No może więc dziwić fakt, że tak wielu właścicieli mieszka nieustannie szuka nowych materiałów dekoracyjnych na elewację. Jednym z ciekawych rozwiązań, które obecnie zyskuje ogromną popularność jest kamień elewacyjny. Sprawdź, dlaczego warto w niego zainwestować.

Nowe oblicze starego domu

Elewacja to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych domu, o które warto zadbać. To właśnie na podstawie jej kondycji oraz wyglądu, przejeżdżający i goście oceniają aranżację całego budynku.

Materiałów dekoracyjnych na elewację jest w sprzedaży naprawdę wiele. Jednak nie każdy z nich potrafi tak odmienić oblicze nieruchomości, jak kamień elewacyjny. W prosty sposób może on nadać domowi naturalnego i niemal tradycyjnego wyglądu. Stworzona z jego pomocą fasada domu przyciąga wzrok i skupia uwagę przechodniów.

Z kamienia elewacyjnego chętnie korzystają inwestorzy, którzy chcą szybki sposób podnieść wartość sprzedawanej nieruchomości. Ze względu na swój elegancki wygląd, odmiana całkowicie oblicze domu. Co oczywiście przekłada się na jego cenę.

Szeroki wybór

Za kamieniem elewacyjnym przemawia również szeroki wybór gatunków oraz kolorów samego materiału. Producenci oraz sprzedawcy prześcigają się w oferowaniu coraz ciekawszych rozwiązań. Daje to duże pole manewru właścicielom, którzy nie muszą ograniczać się do jednej, czy dwóch możliwości.

Jednym z ciekawszych rozwiązań są regularne płyty kamienne, które swoim rozmiarem przypominają klasyczne płytki. Dostępne są opony w wielu odcieniach i kolorach – od głębokiej czerni, aż po jasne barwy.

Co ważne, możliwości wyboru nie ograniczają się jedynie do wskazania koloru. W sprzedaży dostępnych jest wiele faktur kamiennych elewacji. Najpopularniejsze są te z nieregularną powierzchnią (np. chropowatą), ponieważ najdokładniej oddają one specyfikę samego kamienia. Jednak bez trudu można znaleźć także płyty o gładkiej powierzchni.

Wytrzymałość

Ważną zaletą przemawiającym za wyborem kamienia elewacyjnego jest wytrzymałość tego materiału. Stworzona przy jego pomocy powierzchnia nie jest tak narażona na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania, jak w przypadku innych materiałów. Kamienna elewacja doskonale radzi sobie również z warunkami atmosferycznymi. Na jej strukturę nie będą więc wpływać mocne opady deszczu, śniegu, czy też wiatr.

Dzięki temu, elewacja budynku wykonana z kamienia elewacyjnego może służyć właścicielom domu przez wiele długich lat.