Reflektor w kolorze zielonym

Na czym polega regeneracja kloszy reflektorów?

Regeneracja kloszy reflektorów jest czynnością, która bardzo często przeprowadzana jest w autach. Wszystko ze względu na fakt, że może bezpośrednio przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. Na czym jednak polega cały ten proces? Fachowcy odpowiadają.

Regeneracja kloszy reflektorów – czym jest?

Regeneracja kloszy reflektorów to usługa, która polega głównie na pozbyciu się bieli z reflektorów, która jest wynikiem utleniania się materiałów znajdujących się w lampach. Przez taki biały nalot lampy mogą słabiej działać, co widoczne jest szczególnie podczas jazdy w nocy.

Polerowanie kloszy reflektorów zupełnie usuwa biały nalot, przez co kierowca może widzieć więcej. Nie trzeba jednocześnie inwestować swoich pieniędzy w nowe reflaktory – wystarczy udać się do odpowiedniego warsztatu samochodowego, aby zrealizować taką usługę.

Regeneracja kloszy reflektorów – gdzie można ją wykonać?

Taką regenerację, jak i wiele innych usług, wykonać można przede wszystkim w auto detailingu lub w warsztatach samochodowych. To właśnie tam fachowcy posiadają odpowiedni sprzęt do polerowania, który skutecznie odświeża lampy.

Usługa ta wymaga użycia przede wszystkim profesjonalnych narzędzi i preparatów, które nie porysują lampy, ale usuną z niej wszystkie zabrudzenia. Proces ten nie obejmuje żadnych czynności demontażowych lampy. Wszystko odbywa się tylko na ich zewnętrznej stronie.

Regeneracja kloszy reflektorów – ile to kosztuje?

Taka regeneracja to usługa, która zdecydowanie nie jest kosztowna. Wymaga jedynie zainwestowania kwoty, która rozpoczyna się już od 100 złotych. To koszt, na który każdy może się przygotować, a jednocześnie poprawia bezpieczeństwo oraz widoczność na drodze.

Z pewnością takiej regeneracji nie trzeba wykonywać często. Robi się to tylko wtedy, gdy lampy ponownie zajdą charakterystyczną mgłą. Może to wystąpić po roku albo nawet po dłuższym okresie. Wszystko zależy od eksploatacji auta.