pilarka elektryczna

​​​​Pilarki elektryczne czy spalinowe – jakie wybrać?

Pilarki elektryczne oraz spalinowe to narzędzia, które z pewnością pomagają uporać się z wieloma różnorodnymi problemami dnia codziennego. Przede wszystkim są niezastąpione do podziału drewna na mniejsze kawałki. Jednak jaki wariant tego narzędzia wybrać? Fachowcy odpowiadają.

Pilarki elektryczne – czy są lepsze?

Pilarki elektryczne mogą mieć taką samą moc co te spalinowe. Oczywiście podczas długotrwałych prac można odczuć ich kilka wad, takich jak szybkie rozładowywanie się baterii oraz zmniejszona moc, która uniemożliwia kontynuowanie prac.

Jednak tak jak elektryczne rozdrabniacze ogrodowe, takie pilarki są bardzo ekologiczne. Nie emitują spalin do atmosfery oraz działają ciszej. Może być to zaleta, która przeważy na decyzji, którą podejmie ogrodnik.

Warto jednak wiedzieć, że pilarka spalinowa może zostać zasilona wszędzie tam, gdzie jest dostęp do paliwa. Niestety w przypadku elektrycznej należy bazować jedynie na zmiennej baterii, która jednak nie jest w stanie pracować długi okres.

Pilarki elektryczne – gdzie zakupić?

Takie ciekawe pilarki można zakupić przede wszystkim w sklepach ogrodowych lub budowlanych. Duży wybór dostępny będzie głównie w placówkach internetowych, które dodatkowo wzbogacone są o wiele innych, ciekawych sprzętów takich jak agregaty oraz podkaszarki.

Korzystając ze sklepu internetowego, warto upewnić się, że konkretny sprzęt jest godny zaufania. Można to sprawdzić, decydując się na między innymi odwiedzenie sektora, który poświęcony jest opiniom. Warto to robić, aby móc zyskać pewność, że placówka jest profesjonalna.

Jednocześnie można bazować również na szerokości asortymentu, promocjach, dostępności niszowych narzędzi oraz wielu innych czynnikach, które sprawiają, że chętniej można wybrać właśnie placówkę internetową.

Pilarka spalinowa czy elektryczna? Wybór zależy przede wszystkim od ogrodnika. Zarówno jednak, jak i druga ma swoje wady i zalety.