moskitiery

Moskitiery – sprawdź, jak wybrać najlepsze

Ukąszenia owadów nawet tych najmniejszych potrafią być niezwykle irytujące i pojawiają się szczególnie latem, gdy temperatury są wysokie i otwieramy okna na noc by spało się przyjemniej. Dlatego aby ochronić się przed dostawaniem się do środka dużej liczby owadów warto zainwestować w moskitiery. Oto jak wybrać najlepsze.

Gdzie można znaleźć moskitiery?

Chcąc kupić moskitiery w Radzionkowie mamy kilka możliwości. Najbardziej podstawowa to udanie się do sklepu budowlanego. W takich miejscach bardzo często oferowane są najbardziej podstawowe rodzaje moskitier, które jednak nie chronią aż tak dobrze przed owadami jak te sprzedawane przez firmy zajmujące się między innymi ich produkcją. Dlatego znacznie lepiej udać się do internetu.

W sieci najczęściej moskitiery są oferowane przez firmy, które sprzedają też żaluzje w Radzionkowie czy też różnego rodzaju rolety. Dlatego podczas kupna moskitier można też wzbogacić swój dom o nowe rolety, czy też inne elementy służące do ochrony wnętrza domu zarówno przed owadami jak i przed słońcem.

Na co zwracać uwagę wybierając moskitiery?

Najważniejsza kwestia przy wyborze moskitiery to wielkość jej oczek. W ten sposób możemy określić przed jakimi owadami chcemy chronić nasz dom. Licząc na pozbycie się nawet tych najmniejszych owadów najlepszym wyborem będzie moskitiera, w której siatka posiada oczka o wielkości około 1,2 milimetra.

Dobrym pomysłem jest też wybranie nieco bardziej niestandardowej moskitiery. Mowa tu na przykład o tym z czego wykonana jest siatka. Chcąc ochronić ją przed większymi zwierzętami domowymi dobrym pomysłem będzie wybór moskitiery aluminiowej. Alergicy z kolei powinni zdecydować się na moskitierę antyalergiczną, której włókna nie tylko zatrzymują owady, ale też wyłapują pyłki pokrzyw, traw czy też brzóz.

Na sam koniec warto pomyśleć o sposobie montażu. Najprostsze są moskitiery kołnierzowe czy też magnetyczne lub na rzep. Ich ewentualny demontaż jest dość prosty, a do tego mocno się trzymają. Niezłym wyborem są też moskitiery roletowe.