doradca finansowy

Co należy wiedzieć, decydując się na kredyt mieszkaniowy?

Nikt nikogo nie chce straszyć, ale kredyt hipoteczny to nie przelewki. Tak naprawdę jest to zobowiązanie na kilkadziesiąt lat. Wiadomo, że trudno jest przewidzieć swoją sytuację finansową w tym okresie, ale trzeba wybrać taki kredyt, który sprawi, że w dalszym ciągu można spokojnie żyć i bez żadnego problemu swoje zobowiązania spłacać. O czym koniecznie trzeba wiedzieć?

Czy ciężko jest uzyskać kredyt hipoteczny?

Raczej mało kto może kupić mieszkanie za gotówkę. Jest to wręcz niemożliwe. Szczególnie gdy weźmie się pod uwagę ceny obecnych mieszkań. Bez dwóch zdań w 99 procentach przypadków będzie konieczny kredyt mieszkaniowy w Krakowie. Na pewno kredytu nie otrzyma żadna osoba, która nie może wykazać się regularnymi dochodami, umową na czas nieokreślony oraz wysoką relatywnie pensją. Jeśli, któryś z tych warunków nie jest spełniony, to niestety o kredycie można pomarzyć.

Gdy kupuje się mieszkanie od dewelopera, to większość osób składa wniosek o kredyt deweloperski Kraków. Jest on jednak przyznawany na bardzo podobnych warunkach od zwykłego kredytu hipotecznego. Obecnie, aby wnioskować o kredy na mieszkanie, trzeba mieć wkład własny. Wkład własny jest obliczany procentowo. Jest to od 5 do 20 procent wartości mieszkania. Przy wysokich cenach nieruchomości, jest to spora kwota.

Kto pomoże znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

W kredycie czy to hipotecznym, czy też gotówkowym najważniejsze są odsetki. Klient chce, aby były one możliwie najniższe. Trzeba zatem wybrać ofertę, która wydaje się najkorzystniejsza. Czasami w tym trudno jest się odnaleźć. Od tego właśnie jest pośrednik kredytowy w Krakowie. Taka osoba analizuje wszystkie oferty, które znajdują się na rynku i doradza tę najlepszą.

Najważniejsze jest to, aby doradztwo finansowe Kraków było rzetelne i uczciwe. Zatrudnienie doradcy, który pracuje dla danego banku, mija się kompletnie z celem.

Kredyt mieszkaniowy jest poważnym zobowiązaniem oraz obciążeniem, które trzeba podnieść na barkach i iść dalej przez życie.