masowanie stop

Korzyści z posiadania wodnego masażera do stóp

Masaż stóp to jeden z niezawodnych sposobów na relaks po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami zawodowymi i prywatnymi. Często jednak brakuje nam motywacji do manualnego masowania własnych stóp, a nie każdy może pozwolić sobie na regularne wizyty w gabinetach masażu, refleksoterapii czy salonach piękności. Istnieje jednak idealne rozwiązanie tego problemu, a są nim wodny masażer do stóp, który cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego warto w niego zainwestować? Odpowiadamy.

Masażer wodny do stóp – jak działa?

Nowoczesne hydromasażery do stóp to nic innego jak niewielkie urządzenia sterowane elektroniczne, wyposażone w specjalnie wyprofilowaną miskę ułatwiającą jej wygodne użytkowanie. Na jej dnie producenci zazwyczaj umieszczają wypustki oraz wałki masujące, które w zależności od wybranego programu masującego, pracują w zróżnicowanej intensywności. Przygotowanie masażera do stóp do użycia jest niezwykle łatwe – wystarczy napełnić misę wodą, podłączyć sprzęt do sieci i gotowe. Co ważne, w nowoczesnych hydromasażerach dostępna jest kilkustopniowa funkcja podgrzewania wody, dzięki czemu nie trzeba robić tego wcześniej, a do tego możemy błyskawicznie dostosować jej temperaturę do indywidualnych potrzeb.

Masażer do stóp – ukojenie dla zmęczonych stóp

Inwestycja w nowoczesny masażer do stóp to wiele korzyści dla zdrowia. Zakup urządzenia masującego pozwala bowiem obniżyć ciśnienie krwi, zahamować powstawanie żylaków, poprawić krążenie w dolnych kończynach, jak również pozbyć się uciążliwych obrzęków stóp i opuchlizny. Podobne objawy bardzo często towarzyszą pracy stojącej lub wymagającej ciągłego chodzenia. Masaż stóp wykonany z pomocą hydromasażera to także niezawodna pomoc dla kobiet noszących wysokie obcasy oraz osób w podeszłym wieku, zmagających się ze skutkami naturalnych procesów starzenia się organizmu. Przed zakupem urządzenia należy jednak upewnić się, czy nie mamy przeciwwskazań do jego użytkowania, wśród których można wyróżnić: nowotwory, schorzenia układu sercowo-naczyniowego czy też choroby skórne.

Masażer wodny do stóp – element domowego SPA

Zakup masażera do stóp to nie tylko szereg korzyści prozdrowotnych, ponieważ jego regularne użytkowanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i pozwala ukoić nerwy. Ale to nie koniec jego możliwości. Nowoczesne urządzenia masujące, w tym masażer do stóp Beurer FB 50, coraz częściej wyposażone są w wymienne nakładki do pedicure’u, dzięki którym odświeżenie stylizacji paznokci u stóp, złuszczenie martwego naskórka i zmiękczenie skóry staje się niezwykle proste. Ponadto, producenci dbają również o obecność kilku zróżnicowanych poziomów działania urządzeń, pozwalających wykonać różne rodzaje masażu, w tym masaż wibracyjny czy bąbelkowy. Praktycznym rozwiązaniem okazują się również zdejmowane nasadki rolkowe do masażu stref refleksyjnych, dzięki czemu można dostosować częstotliwość jego wykonywania do własnych potrzeb.