Jak założyć swój salon barberski?

W celu świadczenia usług barberskich konieczne jest opanowanie sztuki strzyżenia brody i włosów. Oznacza to, że właściciel salonu musi być wyszkolonym fryzjerem lub mieć profesjonalnego poręczyciela. Treścią zawodu jest stylizacja męskiego zarostu, a także fryzur męskich, mycie i modelowanie włosów za pomocą wody, falowanie, wybielanie, tonowanie, pasmowanie i farbowanie włosów. Golenie brody i regulacja wąsów oraz ich zabarwienie i koloryzacja.

Gdzie zlokalizować zakład usług?

Ważną rolę w tworzeniu salonu odgrywa miejsce, które powinno być łatwo dostępne dla klientów, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Powinni móc zaparkować wygodnie w pobliżu, nie martwiąc się groźbą odholowania samochodu. Z tego punktu widzenia odpowiednie są duże lokale komercyjne i lokalizacje o większej częstotliwości osób, takie jak centra handlowe, co niestety jest najczęściej związane z wysoką ceną wynajmu. Jednak wiele razy salony w peryferyjnych częściach zabudowy mieszkaniowej rozwijały się bardzo dobrze. Trend salonów fryzjerskich to czysty, lekki design, proste i lekkie elementy, wolna przestrzeń. Ważną rolę odgrywają ekologia i naturalne materiały. Nowe technologie i funkcje, takie jak chromoterapia, myjnie do masażu, w których fryzjer klienta wygodnie ustawia się podczas mycia głowy, ścian wodnych, specjalnych systemów filtrów, elementów projektu. Unikalna przestrzeń, umiejętności fryzjera, wartość dodana i umiejętności biznesowe. W ten sposób powstają odnoszące sukcesy fryzjerzy. Oczywiście osiągnięcie powyższych parametrów wymaga pewnej inwestycji, ale nie trzeba nic robić od razu. Przedsiębiorca zakładający salon może zacząć od podstawowego wyposażenia. Raczej chodzi o świadczenie ponadstandardowych usług, które można osiągnąć za pomocą takiego sprzętu. Na wynagrodzenie fryzjera wpływa wiele czynników. Na przykład lokalizacja, w której pracuje. Decydująca jest jakość jego pracy i doświadczenia. Oczywiście, większa nagroda czeka na doświadczonego profesjonalistę, który podąża za trendami w modzie i jest stale edukowany.

Umiejętności

Kluczem do sukcesu jest też ukończenie odpowiedniego kursu barberskiego. Bez zdobycia podstawowych umiejętności nie mamy właściwie szans, aby nasz salon stał się interesującą alternatywą dla klientów. Kurs tego typu powinien być obliczony na sto sześćdziesiąt godzin. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest rozpisanie zajęć na dwadzieścia dni, po osiem godzin dziennie. Sam kurs musi być podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Ta pierwsza dostarczy nam wiedzy co do samej filozofii barberingu i wiedzy fryzjerskiej na poziomie podstawowym. Praktyka musi dotyczyć wykorzystania uzyskanej wiedzy na żywych modelach. To musi być minimum czterdzieści „żywych głów”, na których wypróbujemy swoje świeżo uzyskane umiejętności. Szkolenie nie może odbywać się w zbyt dużych grupach, bo wtedy osoba przekazująca nam wiedzę nie będzie w stanie dotrzeć do wszystkich uczestników zajęć. Najlepszym rozwiązaniem są małe – siedmioosobowe grupy i panująca w nich luźna atmosfera.

Szukasz dobrych kursów barberskich? Odwiedź: szkolabarberska.pl