Gdzie znajdują zastosowanie tabliczki z kodem QR?

W produkcji często stosowane są różne rodzaje znakowań. Na niektórych produktach, szczególnie tych dużych rozmiarów, umieszcza się tabliczki z opisem, kodami kreskowymi czy kodami QR. Dzięki nim możliwa jest łatwa identyfikacja poszczególnych egzemplarzy – ważna chociażby podczas transportu czy magazynowania. 

Tabliczka znamionowa – do czego się jej używa?

Odpowiednio przygotowane tabliczki z kodem QR lub kreskowym umieszczać można na różnych produktach, jak również na wyposażeniu, z którego korzysta zakład produkcyjny. Mogą być sczytywane przez ludzi podczas np. inwentaryzacji, ale znacznie częściej chodzi o odczyt półautomatyczny lub automatyczny.

Wygląd tabliczki i jej treść podlegają pewnym ustaleniom. Poza tym element taki powinien prezentować się estetycznie, nie być zbyt duży i znaleźć się w miejscu łatwym do sczytania. Na tabliczkach mogą znajdować się np. kody kreskowe, więc czytelność ma naprawdę duże znaczenie.

Tabliczki z kodami kreskowymi – jak się w nie zaopatrywać?

Możliwe jest zaopatrzenie się w odpowiednio duże ilości tabliczek znamionowych korzystając z oferty firmy Alumart. Tabliczki są przygotowywane według wytycznych i mogą od początku zawierać właściwie wyglądające kody. Na różnych rodzajach tabliczek znajdują się informacje niezbędne klientowi podczas procesów w firmie.

Producent tabliczek znamionowych wykorzystuje szablony oraz różne wytyczne zleceniodawcy. W przypadku zawartości kodu QR tabliczka jest odczytywana przez skanery i urządzenia w nie wyposażone. To najłatwiejszy sposób na przekazanie dłuższej treści na małej powierzchni, jaką charakteryzuje większość tabliczek.

Kody kreskowe i kody QR na tabliczkach

Stosowanie wspomnianych kodów na tabliczkach umożliwia wprowadzanie ich do bazy danych lub posługiwanie się urządzeniami elektronicznymi np. podczas inwentaryzacji. Nowoczesne tabliczki z kodem QR niwelują konieczność porównywania na wejściu danych tekstowych i nie wymagają dodatkowej pracy od osoby wykonującej dane działania.

Podsumowując, obecnie można posługiwać się różnymi rodzajami tabliczek np. w zakładach produkcyjnych czy magazynach. Są to tabliczki z kodem QR czy kreskowym.