laweta

Laweta – kiedy jest potrzebna?

Wyjeżdżając samochodem na ulicę – czy to w drogę do pracy, czy w dłuższą podróż, nie zakładamy, że dojdzie do kolizji, wypadku czy usterki. Niestety nieszczęścia drobne czy większe są często niezaplanowane. W wielu przypadkach uszkodzenia auta czy awarie uniemożliwiają dalszą podróż autem. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej i skorzystanie z usług lawety. Kiedy należy bezwzględnie wezwać lawetę?

Kiedy należy skorzystać z pomocy lawety?

Awaria pojazdu jest jednym z najczęstszych powodów korzystanie z usług pomocy drogowej. Kolizja, w wyniku której auto zostało uszkodzone czy awaria konkretnego systemy w samochodzie może uniemożliwić jazdę. Naprawa auta na ulicy jest niemożliwa, gdyż możemy stanowić niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.

Trudności w usunięciu usterki nie tylko są związane z problemami w zdiagnozowaniu przyczyny jej wystąpienia, ale też często z brakiem dostępu do odpowiedniego sprzętu. Laweta we Wrocławiu pomoże przetransportować auto do wskazanego zakładu naprawy samochodów. Pomoc drogowa z lawetą zadba o zabezpieczenie miejsca zdarzenia i zapewni bezpieczny transport auta i kierowcy.

Laweta podczas wypadku jest niezbędna

Laweta wzywana jest również, gdy dojdzie do wypadku. W przypadku stłuczki lub poważnego wypadku drogowego, podróż autem nie jest możliwa. Holowanie we Wrocławiu jest usługą, z której należy skorzystać każdy kierowca, nawet jeśli w wyniku stłuczki czy kolizji, autem można kierować. Mogą to być pozory. Z pozoru błaha usterka może nie zapowiadać poważnych problemów z autem. Podróżowanie niesprawnym samochodem jest stwarzaniem zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pomoc drogowa, która przewiezie pojazd we wskazane miejsce, zrobi to z zachowaniem wszelkich przepisów bezpieczeństwa.

Niezależnie czy nasza podróż jest krótsza czy dłuższa, zawsze warto mieć przy sobie kontakt do sprawdzonej pomocy drogowej. Nikt nie jest w stanie przewidzieć zdarzeń na drodze. Dlatego też posiadanie numeru do pomocy drogowej pomoże uniknąć stresu i nerwów w zaskakującej sytuacji drogowej.