fotograf

Czy warto wynajmować fotografa na ślub?

Każdy przecież chce, aby początek jego małżeństwa wyglądał idealnie, oraz żeby był też tak uwieczniony. Pytanie również, czy warto zaoszczędzić pieniądze na profesjonalnym fotografie, czy też lepiej jest poprosić kogoś z rodziny, aby robił nam zdjęcia?

 

Rozwój kamer kontra profesjonaliści – ,,nieuczciwa” konkurencja?

Wszystko idzie do przodu. Rozwój technologii z każdym rokiem ułatwia nam robienie rzeczy, do których normalnie kilka lat temu musieliśmy wynajmować fachowca. Podobnie jest właśnie z fotografią, ale czy warto jest wynajmować fotografa na naszą ,,wielką uroczystość?”

Czym różni się profesjonalista od zwykłego człowieka z lustrzanką?

Na pewno tym, że profesjonalny fotograf ślubny oprócz dobrego sprzętu ma również wiedzę na temat aparatu, z którego korzysta, jego ustawień (zazwyczaj nie ustawiają trybu tak jak laicy ,,auto” i pojechali, tylko wiedzą jak dostosować ustawienia do danych warunków) oraz posiada doświadczenie przy robieniu zdjęć. W końcu człowiek który bierze pieniądze za to, że robi zdjęcia musi się znać na swojej pracy żeby ją utrzymać. Profesjonalny fotograf ma również i taką zaletę, że możemy u niego zamówić również i zdjęcia z profesjonalną obróbką zdjęć, przez co będą one wyglądać jeszcze lepiej, niż zrobiłby to zwykły amator, a przecież chcemy żeby wyszły one idealnie.

Opcja ,,combo”?

A czemu nie wynająć jednocześnie profesjonalistę, a zarazem poprosić kogoś z rodziny, aby porobił nam zdjęcia? Według nas jest to najlepsza opcja na nasze wesele bądź ślub, z racji tego że tak naprawdę będziemy mieli dwa razy więcej zdjęć, z których będziemy mogli wybierać, a nawet lepiej, jeśli jeden z nich zawiedzie, będziemy mogli wykorzystać zdjęcia tego drugiego, prawda?

Podsumowanie – czy warto wynajmować fotografa na ślub?

Według nas, z racji wagi tego wydarzenia (ślub bądź wesele) warto, z racji tego że druga okazja (czego wszystkim życzymy) raczej się nie powtórzy, a najlepiej żeby te zdjęcia wyszły tak jak to święto : idealnie, czyż nie?