woreczki strunowe

Przydatne w domu i w pracy: woreczki strunowe

Foliowe woreczki z zapięciem strunowym to absolutny hit, jeśli chodzi o wszechstronność zastosowania. Można ich używać na wiele sposobów, a niektóre z nich bywają zupełnie zaskakujące. Używane zarówno w domu jak i w biurze, są niezastąpione przy konieczności przechowywania drobnych elementów lub przedmiotów. Trwałe i odporne na wilgoć, warto, aby znalazły się w każdym domu. Dowiedz się do czego stosować woreczki strunowe i jaka jest ich cena.

Worki strunowe w domu

Worki z zapięciem strunowym są ulubionym sposobem na przechowywanie przez osoby, których pasją jest majsterkowanie lub rękodzielnictwo. Śrubki, nakrętki czy nici lub igły – najlepszy sposób na zabezpieczenie tych drobnych przedmiotów przed zagubieniem, to właśnie worki strunowe. Ich ogromną zaletą jest wielorazowość – można ich używać dopóki spełniają swoją funkcję. Są trwałe, dlatego nie niszczą się szybko i nie jest konieczny zakup nowego woreczka w krótkim odstępie czasu.

Przydatne zamykane woreczki

Wartościowe drugie śniadanie dla dzieci do szkoły czy dla dorosłych do pracy, warto pakować właśnie w przeznaczone do przechowywania żywności woreczki strunowe. Zamiast stosować jednorazowego użytku folie spożywcze, worki strunowe są lepszym rozwiązaniem. Można je umyć, osuszyć i użyć ponownie.

Worki strunowe nadają się idealnie do zamrażania żywności, zarówno tej poddanej obróbce cieplnej jak i świeżej. Do woreczków można wlać przestudzony sos lub zupę, ale też z powodzeniem przechowywać w zamrażarce świeże owoce lub warzywa. Mięso można również w nich mrozić.

Strunowe worki na co dzień

Worki strunowe dzięki swoim niewielkim rozmiarom i szczelnemu zapięciu, mogą na co dzień służyć do przechowywania złotej lub srebrnej biżuterii. Są też przydatne do noszenia w nich kosmetyków; szminek, pudru czy cieni do powiek. Mogą być pomocne w zaprowadzeniu porządku w damskiej torebce.

Warto stosować worki strunowe także podczas urlopu. Na plaży czy w górach w woreczkach z zapięciem strunowym można przechowywać pieniądze, zabezpieczając je przed zagubieniem czy przemoczenie. Nadają się także jako osłona na telefon komórkowy czy aparatu fotograficznego podczas plażowania.

Gdzie kupić?

Strunowe woreczki nabyć można w każdym większym sklepie spożywczym, jak również przez internet. Dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki czemu mogą być pomocne przy przechowywaniu różnych typów i rozmiarów przedmiotów. Do żywności warto nabyć specjalne worki strunowe. Nie wszystkie woreczki strunowe nadają się bowiem do kontaktu z pożywieniem.