technologiczne odkurzacze

Co daje technologia UV w odkurzaczu?

Odkurzacze z technologią UV nie bez powodu są tak chętnie wybierane przez klientów. Okazuje się, że niezawodne rozwiązania pozwalają zachować maksymalną czystość powierzchni. Nowoczesny sprzęt to hit wśród domowych urządzeń – posiada opcję usuwania niewidocznych dla oka pyłków i zanieczyszczeń. Dlaczego warto postawić na tę technologię? Czym jest promieniowanie UV? Jak wybrać odkurzacz z takimi funkcjonalnościami?

Promieniowanie ultrafioletowe

Warto zauważyć, że światło UV jest promieniowaniem elektromagnetycznym o danej długości. Naturalnie wydziale je Słońce, przy czym może wywierać różny wpływ na organizmy żywe i drobnoustroje. Wyróżnić można następujące typy promieniowania UV:

  • UV-C – to tzw. daleki nadfiolet, który jest najbardziej niszczycielski. Ma zdolność hamowania rozwoju mikroorganizmów.
  • UV-B – to tzw. średni nadfiolet, który ma wpływ na wytwarzanie witaminy D3 przez organizm ludzki.
  • UV-A – to tzw. bliski nadfiolet, który jest najmniej szkodliwy dla człowieka. Stanowi ok. 95 procent promieniowania UV docierającego na naszą planetę.

 Nie każdy wie, że światło UV jest promieniowaniem wysokoenergetycznym. To oznacza, że energia jest w tym wypadku odwrotnie proporcjonalna do długości fal.

Odkurzacze z technologią UV

Coraz większym uznaniem cieszą się nowoczesne odkurzacze z technologią UV. Lampy UV stosowane  do profesjonalnej dezynfekcji korzystają z promieni UV-C. Jak można zwiększyć ochronę przed bakteriami i wirusami? Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie odkurzaczy z lampami UV. Uporają się one z zabrudzeniami i patogenami, które wywołują liczne choroby. Taki sprzęt można z powodzeniem stosować w miejscach, w których przebywa jednocześnie wiele osób. Posłużą nam w biurach, przychodniach, aptekach, domach i mieszkaniach. Doceniają je zwłaszcza osoby starsze, schorowane, rodziny z dziećmi, czy też alergicy. Jak widać, zastosowanie może być nie tylko biurowe, lecz także prywatne.

Niezawodne odkurzacz z technologią UV pozwala sprawnie wyczyścić podłogi twarde (panele, kafelki) oraz wykładziny, zasłony, dywany i niektóre meble biurowe. Skuteczne działanie jest potwierdzone licznymi badaniami naukowców. Badacze amerykańscy wskazują, że wykorzystanie w odkurzaczu bakteriobójczych właściwości światła UV jest wsparciem w usuwaniu alergenów i patogenów znajdujących się w dywanach. Wątek Co daje technologia UV w odkurzaczu? skonkretyzujemy w artykule https://www.pomponik.pl/artykul-sponsorowany/news-co-daje-technologia-uv-w-odkurzaczu,nId,5877112. Przydatne informacje pozwolą nam łatwiej podjąć decyzję co do zakupu nowoczesnego odkurzacza z technologią UV. 

Czystość to podstawa

W domu każdego alergika najważniejsza jest czystość. W powietrzu unoszą się różne związki uczulające, które osadzają się na powierzchniach. W efekcie dochodzi do uczuleń i alergii, które obniżają komfort funkcjonowania. Już od dłuższego czasu alergikom polecane są specjalne odkurzacze z filtrami. Są doskonałe w działaniu i zatrzymują w urządzeniu alergeny, pyłki roślin, kurze, roztocza i sierść zwierząt. Producenci domowych sprzętów oferuje odkurzacze z opcją sterylizacji UV. To sprawia, że alergicy mogą ochronić układ oddechowy przed szkodliwymi czynnikami. Odkurzacz z technologią UV ma za zadanie służyć nam w domu przez długi czas, dając komfort i wygodę. Warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy dają pewność skutecznego działania i łatwego użytkowania sprzętu. Od tej pory zachowamy czystość w swoim domu każdego dnia, niwelując ryzyko wystąpienia alergii.