pielegnacja twarzy

3 powody dla których warto stosować serum do twarzy

Nasza cera codziennie narażona jest na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia z powietrza czy nieodpowiednio dobrane kosmetyki to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli chcemy kompleksowo zadbać o kondycję naszej cery i spowolnić procesy jej starzenia, musimy stosować odpowiednią rutynę pielęgnacyjną. Jej podstawą jest nie tylko krem nawilżający, ale również serum do twarzy. Dlaczego warto je stosować? Podpowiadamy.

Serum do twarzy – czym jest?

Serum do twarzy to kosmetyk o bardzo lekkiej, płynnej konsystencji, która szybko się wchłania i przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Na tle innych produktów wyróżnia się wysokim stężeniem składników aktywnych, które wnikają w głębokie partie skóry intensywnie ją odżywiając, nawilżając lub minimalizując konkretne problemy natury dermatologicznej.

Serum do twarzy w połączeniu z delikatnym masażem łatwo się wchłania i nie pozostawia uczucia napięcia oraz tłustego filmu, który często przyprawia o dyskomfort w ciągu dnia. Warto pamiętać o tym, że jest to produkt, który należy aplikować na dokładnie oczyszczoną, wilgotną skórę twarzy. Dzięki temu lepiej się wchłania, zapewniając bardziej spektakularne efekty codziennego stosowania.

Serum do twarzy – skuteczne w walce z problemami skóry

Jednym z powodów, dla których należy pamiętać o codziennym nakładaniu serum do twarzy jest fakt, że wykazuje się skutecznym działaniem w walce z określonymi problemami cery. Wszystko dzięki skoncentrowanym substancjom aktywnym, które przenikają przez naturalną barierę wodno-lipidową skóry. Serum warto włączyć do codziennej pielęgnacji już w młodym wieku, a co za tym idzie, zapobiec przedwczesnemu pojawieniu się pierwszych oznak starzenia.

Jeszcze przed 25. rokiem życia warto postawić m.in. na serum z witaminy C, które doskonale radzi sobie z rozjaśnianiem przebarwień czy blizn potrądzikowych. Dodatkowo zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu okazuje się niezbędnym elementem każdej kuracji anti-aging. Kwas askorbinowy rozświetla cerę i pozostawia ją dogłębnie odżywioną. Warto również stosować serum nawilżające w każdym wieku – odpowiednie nawodnienie skóry to klucz do zachowania jej jędrności, elastyczności i zdrowego wyglądu.

Serum do twarzy – stosowane codziennie lub okresowo

Nasza cera w zależności od ekspozycji na szkodliwe czynniki zewnętrzne często okresowo zmaga się z pewnymi dolegliwościami. Przykładowo, po zimie bywa mocno przesuszona i napięta, dlatego wymaga dodatkowej dawki odżywienia i nawilżenia. W takim wypadku warto postawić na serum o kierunkowym działaniu, które poprawi jej ogólny stan i sprawi, że powróci do swojej optymalnej kondycji sprzed mrozów i chłodu. Serum to także niezawodna pomoc przed ważnymi wydarzeniami, kiedy pragniemy, aby nasza skóra twarzy była jeszcze bardziej świetlista i pełna witalności.