Bezdotykowa czy ręczna – jakie myjnie samochodowe wybrać?

Samochód powinien dobrze się prezentować niezależnie od tego, jak często się go używa. Jego wygląd pozytywnie wpływa na komfort jazdy, dodatkowo nie jest bez znaczenia na stan techniczny auta. Regularne mycie pozwala oczyścić go z brudu, który jest w stanie uszkodzić karoserię. Korzystnie jest udać się na myjnie samochodowe, dzięki nim można szybko poradzić sobie z wszelkimi zabrudzeniami zgromadzonymi podczas jazdy. Na rynku nie brakuje już zarówno myjni bezdotykowych, jak i ręcznych, rozwiązaniem może być też funkcjonująca na niejednej stacji benzynowej myjnia automatyczna.

W jaki sposób prawidłowo dbać o auto?

Lakier samochodowy może być w dobrej kondycji przez cały czas używania pojazdu niezależnie od jego wieku, marki czy rodzaju auta. Minęły już czasy, gdy mycie samochodu odbywało się blisko bloku mieszkalnego czy domku jednorodzinnego. Ze względów praktycznych, ekologicznych warto skorzystać z tych punktów usługowych, w których mycie odbywa się przy pomocy profesjonalnych narzędzi i środków. Myjnie samochodowe oferują klientom bezpieczne preparaty czyszczące, nie są one szkodliwe zarówno dla karoserii, jak i człowieka. Tak popularne czyszczenie samochodu z pomocą myjni bezdotykowych jest zarówno łatwe do przeprowadzenia, jak i tanie. Wystarczy kilka złotych, żeby można było skorzystać z pełnego programu mycia i polerowania. Myjnia ręczna i automatyczna używana jest w tych przypadkach, gdy potrzeba bardziej dokładnego sprzątania pojazdu. Nierzadko mycie ręczne jest najbardziej dokładne, jednak też nieco droższe od pozostałych propozycji.

Sprzedaż i instalacja myjni samochodowych – sultof.pl

Na jaką myjnię samochodową się zdecydować?

Regularne mycie auta na myjni bezdotykowej pozwala w pełni zabezpieczyć potrzeby samochodu. Do dyspozycji są urządzenia wysokociśnieniowe, są one w stanie zmyć niejeden uporczywy brud. Aktywny środek myjący jest pomocny w przypadku usuwania kurzu, pyłu, insektów z przedniej części pojazdu. W takim programie nie brakuje także woskowania i nabłyszczania, wszystko to odbywa się z dbałością o lakier. Myjnie samochodowe ręczne wyposażone są w odpowiednich pracowników doświadczonych w czyszczeniu aut różnego typu. Potrafią oni dotrzeć do niejednego zakamarka, dobrze wyczyścić w tych miejscach, gdzie myjka ciśnieniowa nie ma dostępu. Płukanie zawsze odbywa się tutaj za pomocą czystej wody, dzięki czemu brud nie przedostaje się do nadwozia. W myjni automatycznej można zauważyć również pewną dokładność w działaniu. Sprzęt myjący jest tak zaprojektowany, żeby można było dotrzeć do każdego elementu auta.