koszula lniana

Bądź eko w swoich stylizacjach!

Troska o środowisko naszej planety to nie tylko segregacja odpadów, to również wybieranie takich produktów, których zakup nie wygeneruje odpadów trudnych do przetworzenia. Dlatego wybory konsumpcyjne przekładają się nie tylko na branżę spożywczą, ale także odzieżową. Może warto przy zakupie wybierać ubrania, które zostały uszyte z naturalnych tkanin? Czy to tylko jedna zaleta takiego wyboru? Ekologia? Sprawdźmy to!

Lniana koszula – czy jest idealna na upalne lato?

Podczas upalnej pogody ochłodzenie przynosi nie tylko siedzenie w zacienionym miejscu, nawodnienie, ale także odpowiednie ubranie. Przewiewna tkanina o dodatkowej zalecie takiej jak pochłanianie wilgoci to tylko kilka zalet, które posiada odzież damska z lnu. Nie można zapomnieć o walorach antybakteryjnych i antyalergicznych. Koszula wykonana z lnu doskonale sprawdza się przy słonecznej pogodzie, ponieważ ma zdolność odbijania światła. Tak uzyskamy efekt ochłodzenia organizmu, skóra dzięki takiej tkaninie oddycha, a nadmiar ciepła nie zostaje skumulowany pod ubraniem.

Odkryj odzież dla alergików

Z pewnością ubrania wykonane z lnu to jedno z lepszych rozwiązania dla skóry wrażliwej. Szybkie pochłanianie wilgoci nie spowoduje otarć naskórka, uczuleń a jego możliwości antybakteryjne sprawiają, że jest to materiał idealny dla alergików. Ponadto len absorbuje ładunki elektryczne, czyli nie elektryzuje się. Odzież wykonana z tego materiału jest bardzo trwała, nie niszczy się tak szybko, jak inne tkaniny. Len jest odporny na rozciąganie, a ubrania wykonane z niego nie zmieniają swojego fasonu pod wpływem prania czy prasowania. Można wyciągnąć wniosek, że ubranie z lnu to zakup na długie lata w duchu ekologii.

Len a panujące trendy

Struktura lnu jest na tyle charakterystyczna, że zawitała we wzornictwie innych przedmiotów. Jego fakturę możemy znaleźć odwzorowaną na płytkach ceramicznych, tapetach czy torebkach i obuwiu. Odzież wykonana z naturalnego lny jest niezwykle ponad czasowa i dzięki niej można stworzyć nieprzemijające stylizacje. Zapewnia swobodę i komfort podczas upalnych dni. Sama struktura tkaniny jest na tyle ciekawa, że moda na nią nie przemija. Będzie miała zawsze swoich miłośników. Wybierając odzież wykonaną z lnu, należy liczyć się z jedną jego cechą, jaką jest podatność na zagniecenia. Dlatego pojawiają się ubrania, które w swoim składzie posiadają domieszkę innych naturalnych materiałów. Z pewnością ułatwi to codzienne użytkowanie ubrań wykonanych z lnu.

Warto zauważyć, że odzież wykonana z lnu nie gryzie i nie drapie, choć społecznie panuje takie przekonanie. Tkanina jest miękka w dotyku i przyjemna dla ciała. Prasowanie lnu można ułatwić sobie spryskiwaczem bądź przez użycie wilgotnej ściereczki. Warto zauważyć, że powstające naturalne zagniecenia tkaniny często nie przeszkadzają, a nawet stają się trendy i podkreślają charakter omawianej tkaniny. Jaki wniosek? Zakupy odzieży mogą iść w parze z duchem ekologii, przez wybór tkaniny trwalej, biodegradowalnej     i takiej, która nie wymaga prasowania.