opalanie

Dlaczego warto go stosować nie tylko latem?

Krem z filtrem powinien być stosowany szczególnie w słoneczne dni. Trzeba pamiętać, że słońce świeci przez cały rok, dlatego ochrona przed promieniami UV potrzebna jest nie tylko w trakcie wakacji!

Czemu trzeba stosować krem z filtrem przez cały rok?

Wiedząc coraz więcej o skórze i jej potrzebach wiemy, jak bardzo negatywnie wpływa na jej wygląd promieniowanie UV. Niestety fotostarzenie dotyczy coraz większej ilości osób.
Skutkami fotostarzenia skóry są:

-bardziej widoczne zmarszczki mimiczne,
-suchość skóry,
-przebarwienia i powiększające się pieprzyki – hiperpigmentacja,
-uszkodzenia skóry, a nawet nowotwory,
-wiotka i mniej jędrna skóra,
-zmiany w strukturze skóry – staje się bardziej szorstka oraz cieńsza,
-przesuszenie skóry.

Również w trakcie zimy promieniowanie UV dociera do skóry, co może doprowadzić do fotostarzenia się skóry. Staje się widocznie mniej jędrna, a także narażona jest na nowotwór skóry.

Zimą promienie słoneczne dodatkowo odbijają się od śniegu, dlatego tak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna w sezonie zimowym.

Słońce wpływa negatywnie na skórę, sprawia że staje się ona przesuszona, pomarszczona, a zmarszczki mimiczne są znacznie bardziej widoczne. W starszym wieku również szybciej ujawniają się mało estetyczne przebawienia. Dbałość o nakładanie filtra przeciwsłonecznego na skórę sprawi, że cera będzie jaśniejsza oraz wolna od przebarwień barwnikowych. Warto postawić na kosmetyki z filtrem i nakładać je przez cały rok, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz.

Jakich kosmetyków przeciwsłonecznych używać zimą?

Zimą skóra potrzebuje dodatkowej ochrony, nie tylko przeciwsłonecznej. Warto zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków. Wybierz kremy, które w swoim składzie posiadają nawilżający i łagodzący podrażnienia panthenol oraz wazelinę, która chroni skórę przed niskimi temperaturami. Ponieważ promienie UV odbijają się dodatkowo od śniegu, należy stosować filtr o takim samym faktorze, jak w przypadku upalnego lata. Jeżdżąc na nartach i będąc na stoku, na twarz nałóż kosmetyk blokujący promieniowanie słoneczne z SPF o wartości 40 lub 50. Podczas spacerów na zewnątrz z kolei nakładaj filtry SPF 25 lub 30.

Trzeba pamiętać, że nawet wtedy, gdy słońce jest nisko na niebie, np. w trakcie zimy lub jesieni, nadal promieniowanie słoneczne dociera do ziemi, w tym do naszej skóry. Także jesienią i wiosną, kiedy słonecznych dni jest coraz więcej, musimy dbać o nakładanie kosmetyków z filtrem. Ta dbałość o skórę na pewno pozytywnie wpłynie na wygląd skóry.