zamki antywlamaniowe

Zatrzaśnięte klucze w domu. Sprawdź, co powinieneś zrobić!

Zamki zatrzaskowe mają wiele zalet, z których największą jest wyższy poziom bezpieczeństwa, gdyż nie ma możliwości, aby zapomnieć o zamknięciu domu. Niestety łatwo za to zapomnieć o kluczach, uniemożliwiając sobie otwarcie drzwi. W takiej sytuacji pozostaje poczekać na innego domownika, który posiada drugi komplet kluczy lub wykorzystać awaryjne otwieranie domu oferowane przez najlepszych ślusarzy. Czym jest awaryjne otwieranie zamków i czy można samodzielnie otworzyć drzwi bez klucza?

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Awaryjne otwieranie domu bez klucza jest praktycznie niemożliwe bez odpowiednich narzędzi do tzw. lock pickingu. Warto jednak pamiętać, że ich posiadanie bez odpowiedniej licencji jest nielegalne i może sprawić wiele kłopotów. Takimi narzędziami może posługiwać się jedynie licencjonowany ślusarz. Innymi metodami, które można znaleźć w Internecie jest otwarcie drzwi przy pomocy wsuwki bądź śrubokręta, a nawet wiertarki. Jednak zniszczenie własnego zamka, bo klucze zostały zatrzaśnięte w domu, nie jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza że istnieje ryzyko, że uszkodzone zostaną również drzwi, a to spowoduje kolejne i to duże koszty. Jak zatem otworzyć drzwi bez klucza? Jedynym rozwiązaniem jest wezwanie na pomoc ślusarza.

Awaryjne otwieranie domu

Jak wyjaśniono wcześniej, ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.plposiada odpowiednie narzędzia, które umożliwiają mu otwarcie każdego zamka bez klucza. Dodatkowo dzięki wiedzy i doświadczeniu, fachowiec zrobi to precyzyjnie, bez wyrządzania dodatkowych szkód. Przy okazji ślusarz może sprawdzić zamki, czy nie wymagają one naprawy lub konserwacji, a jeśli będzie to niezbędne, to zrobi to na miejscu. Dzięki temu zamki posłużą przez wiele kolejnych lat. Ślusarz może również doradzić wybór najlepszych zamków, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, czy pomóc wybrać odpowiednie zamki elektroniczne.

Pogotowie zamkowe

Pogotowie zamkowe, czyli usługi ślusarskie wykonywane w awaryjnych sytuacjach, w których nie ma możliwości otwarcia drzwi dostępne jest 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, umożliwiając skorzystanie z pomocy zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Pogotowie zamkowe może być niezbędne w następujących sytuacjach:
• zatrzaśnięte klucze w domu;
• złamany klucz w zamku;
• brak kluczy ze względu na ich zgubienie lub kradzież;
• zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie;
• uszkodzony zamek lub klucz;
• niesprawna elektryka w aucie lub rozładowany akumulator, uniemożliwiające otwarcie zamka centralnego.

Jak widać usługi ślusarskie to nie tylko dorabianie kluczy, ale również pomoc w wielu innych sytuacjach. Doświadczony ślusarz poradzi sobie z każdym zamkiem, również tym od sejfu, mebli, szafy pancernej, czy nawet zabytkowej szkatułki. Dodatkowo potrafi dorobić każdy klucz, nawet najbardziej nietypowy. Fachowiec może także dorobić klucz bez klucza, tylko na podstawie zamka. Taka usługa wykonywana jest ręcznie, dlatego może dłużej potrwać i wiąże się z wyższymi kosztami. Jednak jest to idealne rozwiązanie w przypadku zgubienia jedynych kluczy do szafki, sejfu, czy znalezienia historycznego mebla. Warto jednak pamiętać, że taką usługę wykonują jedynie najlepsze firmy ślusarskie ze względu na konieczność posiadania specjalistycznych narzędzi oraz odpowiednich umiejętności.