segregacja smieci

Worki do segregacji śmieci

Śmieci są nieodłączną częścią naszego życia. Codziennie wyrzucamy mnóstwo opakowań po produktach, takich jak przykładowo torebki, butelki, czy obierki po warzywach. Warto wówczas zaopatrzyć się w worki do segregacji odpadów.

Segregacja śmieci niezwykle ważna w dzisiejszych czasach – po co segregować?

Segregacja śmieci jest niezwykle ważna. Na każdy typ śmieci przeznaczony jest kosz, lub worek w odpowiednim kolorze. Tym sposobem worki na śmieci dzielimy na:

  • Metale i tworzywa sztuczne (żółty kolor),
  • Papier (niebieski kolor),
  • Szkło (zielony kolor),
  • Odpady biodegradowalne (brązowy kolor),
  • Odpady zmieszane.

Segregację odpadów ułatwiają przykładowo worki do segregacji śmieci. Dzięki segregacji odpadów pozwalamy na przetworzenie ich podczas procesu recyklingu. Tym sposobem ze starych śmieci powstają nowe produkty. Dzięki temu zmniejszamy pozyskiwanie surowców naturalnych, co przynosi znaczną korzyść środowisku. Dla przykładu, ze starych gazet można zrobić papier toaletowy, przez co nie trzeba ścinać drzew specjalnie do jego produkcji. Warto podkreślić, że do wyprodukowania jednej tony papieru trzeba ściąć aż 17 drzew, a ze stu ton makulatury można wyprodukować aż dziewięćdziesiąt ton papieru, który nadaje się do ponownego użytku. Dzięki recyklingowi chronimy tereny zielone i zwierzęta je zamieszkujące, a także zmniejszamy ilość gazów cieplarnianych.

Dodatkowo osoby, które nie segregują śmieci, płacą więcej za ich wywóz. Dlatego segregując śmieci nie tylko chronimy środowisko, ale również i oszczędzamy pieniądze. Dlatego właśnie zdecydowanie warto zaopatrzyć się w worki do segregacji śmieci.

Nie zapominaj o substancjach niebezpiecznych!

Pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać do śmieci zużytych baterii, akumulatorów, starego sprzętu AGD i RTV, ani butelek po substancjach żrących i tym podobnych. Takie rzeczy powinniśmy oddawać w specjalnie do tego przeznaczonych punktach, na przykład w supermarketach, aptekach, bądź w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który powinien być zorganizowany przez gminę.