wykonanie usg

USG Doppler – jak się do niego prawidłowo przygotować?

USG Doppler to badanie wykonywane stosunkowo często. Czy należy się do niego w jakiś sposób przygotować?

​Jak przygotować się na badanie USG Doppler?

Niezależnie od tego, jak poważne badanie czy zabieg przed daną osobą, praktycznie zawsze może temu towarzyszyć mniejsze lub większe uczucie stresu. Czasami może się ono pojawić na przykład ze względu na brak wiedzy na temat przygotowania się przed samym badaniem. Wtedy pojawia się strach, iż coś zostało zrobione nie tak, a badanie pokaże zakłamane wyniki bądź w ogóle się nie powiedzie. Co zaś w przypadku badania USG Doppler w Bielsku – czy należy się do niego specjalnie przygotować?

Ogółem rzecz biorąc, nie trzeba się specjalnie przygotowywać do tego badania, o ile badane nie będą żadne pomiary okolic brzucha. Wtedy też konieczne jest podjęcie pewnych kroków. Przede wszystkim na dzień przed zabiegiem należy jeść lekkostrawnie, bez jarzyn, owoców i ciemnego pieczywa, a także przyjąć lek na usunięcie powietrza z jelit. Dodatkowo na sześć godzin przed zabiegiem zabronione jest jedzenie, picie czegokolwiek innego niż woda niegazowana, żucie gumy oraz palenie jakiejkolwiek formy tytoniu.

​USG Doppler i inne badania diagnostyczne

Oczywiście szeroko pojęta diagnostyka jest bardzo szerokim działem medycyny i nie obraca się tylko i wyłącznie wokół badań USG Doppler. Mamy na przykład do czynienia z innymi badaniami USG, badaniami wzroku czy słuchu. Warto tutaj na przykład wspomnieć o takim badaniu, jak diagnostyka audiologiczna w Bielsku. Tego typu badanie ma za zadanie sprawdzić skalę słuchu pacjenta, dzięki czemu będzie można ocenić, czy zmaga się on z jakąś wadą.

​Jak znaleźć placówkę przeprowadzającą badanie USG Doppler?

Znalezienie placówki medycznej, która będzie w stanie przeprowadzić badanie typu USG Doppler nie jest w obecnych czasach trudnym zadaniem. Z pomocą przychodzi Internet – w kilka chwil będziemy w stanie znaleźć punkty w naszej okolicy dysponujące odpowiednią aparaturą do przeprowadzenia tego typu zabiegu.