turban

Turban – jak wkomponować go w codzienne stylizacje?

Moda cały czas ewoluuje. Ma ona nie tylko funkcje estetyczne, ale też często wykorzystuje się w niej praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest turban. Dodatek w ostatnich latach wkradł się do mody niemal na całym świecie i sprawdza się w wielu stylizacjach. Jak odpowiednio go dobrać?

Turban – czym jest ten modny dodatek?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest turban. To specjalna chusta, którą zawiązuje się na głowie w celu ozdoby lub osłonięcia. Może pełnić funkcję stylowego dodatku, a także chronić przed zimnem czy przykrywać fryzurę. Turbany mają mnóstwo kolorów i wzorów, więc z dopasowaniem do stylizacji nie ma problemu.

Można je kupić np. w sklepie z perukami. W Katowicach funkcjonuje punkt z całym mnóstwem turbanów, a także peruk czy tresek. Czasami osoby po utracie włosów łączą chusty właśnie z doczepianymi włosami, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo naturalnie.

Jak dobrać turban do stylizacji?

Turban można dobrać na dwa sposoby – albo komponuje się on z resztą stylizacji, albo stanowi element, który ma zwracać uwagę. W pierwszym przypadku najlepiej postawić na turban w jednym kolorze, który pasuje do reszty outfitu. Można zdecydować się także na delikatny wzór.

Powyższy sposób świetnie sprawdzi się na co dzień. Na specjalne okazje czy wyjścia warto założyć turban w szalony, kolorowy wzór lub o wyrazistym odcieniu. Na przykład czerwona chusta nada charakteru czarnej, klasycznej stylizacji. Warto wziąć pod uwagę także typ swojej urody.

U kogo sprawdzi się turban na głowie?

Turbany sprawdzają się na co dzień u osób, którym po prostu się podobają. Często stosuje się je także jako chustki na głowę po chemioterapii, które pozwalają ukryć brak włosów. Niezależnie od zastosowania turban zawsze może wyglądać efektownie i podkreślać urodę.

Turban świetnie sprawdzi się na co dzień, a szczególnie wtedy, gdy nie ma się czasu na czesanie lub umycie włosów. To dobre rozwiązanie na upały, ponieważ pozwala zabrać włosy z szyi i pleców do góry.