treska

Treska — czym jest i jak ją założyć?

Czym tak właściwie są treski? To niewielkie pasma włosów naturalnych lub syntetycznych o różnej barwie i długości, które z pomocą odpowiednich mechanizmów i technik można przyczepić do swoich własnych włosów, tym samym dodając im objętości lub maskując ubytki włosów naturalnych. Mogą przyjmować różne formy, choć najczęściej sprzedawane są w formie wspomnianych pasm z mocowaniem typu clip lub w postaci kucyka bądź warkocza.

Czym charakteryzują się treski?

Jedną z największych zalet tresek jest ich wysoka jakość wykonania i wytrzymałość, dzięki czemu służą swoim właścicielom przez wiele lat. Ogromnym atutem jest także możliwość ich układania, przycinania, farbowania, czyli takiej samej pielęgnacji, jak w przypadku własnych włosów. Wiele z nich, w szczególności produkty z wyższej półki, można poddawać działaniu wysokiej temperatury, co może mieć duże znaczenie przy kręceniu lub prostowaniu włosów. Co więcej, treska jest pasmem bardzo prostym w założeniu i przymocowaniu. Dzięki nim nie trzeba już czekać miesiącami na to, aż włosy odrosną. Szybki efekt długich włosów można uzyskać w kilka minut, bez większego wysiłku.

Jak zakładać treski?

Sposób zakładania treski zależy w głównej mierze od tego, w jaki mechanizm mocowania została wyposażona. W przypadku tych z mocowaniem clip wystarczy umieścić treskę tuż u nasady włosów naturalnych i kliknąć. Drugi rodzaje tresek to te wyposażone w spinkę typu krab. Mocuje się je na bazie specjalnej spinki, która może mieć różne długości i wielkości. Zazwyczaj własne włosy wiąże się w kucyk i na nich przypina taką właśnie treskę. Trzecia metoda to łączenie tresek u nasady włosów z pomocą specjalnych gumek. Ich wykonanie jest czasochłonne, jednak bardzo wygodne i praktycznie niewyczuwalne. W takie treski można się zaopatrzyć, odwiedzając sklep peruki. Ich pielęgnacja jest prosta i nieskomplikowana, a efekt, na jaki dzięki nim można liczyć, spektakularnie poprawia wizualny odbiór fryzury i zwiększa pewność siebie u osoby, która decyduje się na takie rozwiązanie.