mieszanki traw

Trawy – na jakie gatunki warto stawiać, urządzając przydomowy ogród?

Wiosna jest najlepszym okresem do zasiania trawy w swoim ogrodzie. To oznacza, że należy wybrać odpowiedni gatunek jeszcze wcześniej. Dlaczego? Między innymi po to, żeby zapoznać się z cechami poszczególnych roślin i wiedzieć, które sprawdzą się najlepiej. Jakie odmiany latem pozwolą cieszyć się pięknym, przydomowym zieleńcem?

Najlepszy trawnik w okolicy

Bawiące się dzieci, mała ilość godzin w pełnym słońcu, czy duża wilgoć – to wszystko wpływa na stan trawnika podczas jego użytkowania. Na szczęście, wielu producentów (w tym m.in. Najlepsze Trawy z Iławy) wychodzi obecnie naprzeciw oczekiwaniom klient i tworzy mieszanki opisane w przejrzysty sposób.

Zazwyczaj stojąc przed wyborem odpowiedniego gatunku trawy, trzeba podjąć trudną decyzję: trawnik ma być ładny, czy trwały? Niestety, siejąc ogród bez przygotowania, bywa tak, że kupiona odmiana nie nadaje się do panujących warunków.

Dzięki odpowiednim mieszankom traw okazuje się, że nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń. W ten sposób trawnik staje się ładny i trwały, co da się dostrzec niemal od razu.

Przejrzysty opis gatunków traw powoduje, że czas przeznaczany na zapoznawanie się z informacjami zostaje ograniczony do minimum, a domowi ogrodnicy mogą cieszyć się najłatwiejszym w utrzymaniu i najlepszym trawnikiem w okolicy.

Specjalistyczne mieszanki traw

Mieszanki traw są rozwiązaniem prostym i tanim. Wybierając je, zyskuje się pewność, że ogród domowy zazielenią najlepsze gatunki trawy, w tym:

  • wiechlina łąkowa;
  • rajgras angielski;
  • kostrzewa czerwona.

Ponadto możliwy będzie dobór odmian specjalistycznych, które znajdą się np. w mieszance traw Wembley albo mieszankach przeznaczonych do tworzenia domowych muraw piłkarskich. Może cechować je zwiększona wytrzymałość na deptanie, bioróżnorodność albo wyższa wartość odżywcza (dla okolicznych zwierząt).

Odpowiedni trawnik będzie świetnym tłem dla mniejszych roślin, drzew i krzewów. Razem stworzą cudowny azyl, który będzie łatwy w uprawie.