zamek

Szybki montaż zamka w drzwiach

Domowe majsterkowanie bywa bardzo fajnym zajęciem aby odpocząć i przy okazji zrobić coś pożytecznego, jest wiele osób które lubią tego typu prace. Jednak również są osoby które nie znoszą małych prac we własnym mieszkaniu z różnego względu, brak czasu czy brak umiejętności. Niestety wcześniej czy później każdy z nas jest wystawiony takiej próbie, tyczy się to przede wszystkim zamków w drzwiach które wraz z upływem czasu niszczeją. Kiedy poprawnie zadbamy o ich konserwację możemy przedłużyć ich żywotność niestety mało kto przywiązuje do tego uwagę co zmusza nas do wymiany zamka.

Konieczna wymiana zamka

Jest wiele powodów dla którego nowy montaż zamka będzie konieczny, dla przykładu kiedy obawiamy się że ktoś niepowołany ma dostęp do naszego mieszkania podejmujemy decyzję o ich wymianie. Często po zakupie mieszkania montaż zamka jest właściwym posunięciem ze względów bezpieczeństwa. Zważywszy na to że na rynku znajdziemy wiele rodzajów zamków począwszy od tych standardowych na klucz a kończąc na najnowszych rozwiązaniach wykorzystujących specjalne karty i czytniki odblokowujące mechanizm. W zależności na których z nich ostatecznie się zdecydujemy musimy wiedzieć że montaż może być bardzo skomplikowany nawet gdy posiadamy podstawową wiedzę. Na szczęście z pomocą przychodzą nam profesjonalni ślusarze z https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl/ którzy nie tylko pomagają w kwestii zmiany zamka ale również przy jego wyborze, niekiedy zdarza się że będąc w mieszkaniu przy okazji sprawdzają pozostałe zabezpieczenie aby właściciel mógł czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Jak przebiega montowanie zamka w drzwiach?

Z pewnością warto mieć pojęcie jak wymienić najzwyklejszy zamek w drzwiach. Otóż aby tego dokonać będziemy potrzebować wyłącznie jednego narzędzia którym będzie śrubokręt gwiazdkowy. Z jego pomocą odkręcimy kilka śrubek mocujących szyld i klamkę pod którymi znajduje się zamek właściwy. A więc po sprawnym uporaniu się ze śrubkami możemy wyjąć stary zamek i dokonać jego dokładny pomiar. Z pewnością jest to najtrudniejszy etap wymiany, ponieważ wykonując to samodzielnie musimy na podstawie wymiarów ze starego zamka dobrać nowy, w innym wypadku nowo zakupione wyposażenie drzwi może nie pasować co spowoduje większe koszta bądź niepotrzebną stratę czasu. Jeżeli uda nam się wszystko zrobić po naszej myśli wystarczy jedynie zamontować nowo zakupiony zamek i zakręcić kilka śrubek mocując z nimi szyld z klamką. Taka praca powinna zając kilkadziesiąt minut osobie która nigdy wcześniej nie miała z tym do czynienia.