baby shower

Baby shower – jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby shower przez wielu nazywane jest także imprezą bociankową. Można z powodzeniem stwierdzić, że ten format na stałe wpisał się do kalendarza oczekiwań na maluszka. O co więc należy zadbać, aby niespodzianka dla przyszłej mamy na długo zapadła jej w pamięci? Podpowiadamy.

Kilka słów o baby shower

Baby shower wywodzi się tradycji krajów anglosaskich i oznacza przyjęcie na cześć przyszłej mamy. Ma to być dla niej wyjątkowa chwila, którą będzie celebrowala w gronie najbliższych osób. Nie ma sztywnych reguł odnośnie do tego, kto ma ją zorganizować. Może być to zarówno najlepsza przyjaciółka, ale równie dobrze, mama, teściowa czy też inna bliska osoba. Pamiętajmy jednak o tym, że o ile ma decydujący głos w kwestii wyboru organizatora ma sama zainteresowana, o tyle o cały przebieg spotkania, menu, dekoracje i jego miejsce powinny zostać owiane tajemnicą. W końcu to jej dzień – ma być wyjątkowy, a ona ma poczuć się jak królowa. Niespodzianki są więc jak najbardziej wskazane.

Kiedy i gdzie zorganizować baby shower?

Przyjęło się, że baby shower organizuje się tuż przed porodem. Pamiętajmy jednak o tym, że musimy wziąć pod uwagę to, że każda kobieta znosi ciążę inaczej. Niektóre przyszłe mamy są niemalże w pełnej dyspozycji przez cały czas i można swobodnie ustalić z nimi termin imprezy. Inne do końca ciąży nie czują się najlepiej i trzeba celować we właściwy moment, biorąc pod uwagę jej samopoczucie.

Gdzie zorganizować baby shower?

Nie bez znaczenia pozostaje także miejsce w którym odbędzie się przyjęcie. Coraz bardziej popularne staje się stawianie na garden party, czyli imprezę w anturażu przyrody. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie do tego, aby postawić na zacisze mieszkania czy też rezerwację sali w restauracji lub kawiarni.

Prezenty na baby shower

Co kupić na baby shower? To pytanie zadaje sobie zarówno organizator wydarzenia, jak i zaproszeni goście. Odpowiedź na nie brzmi: wszystko, co potrzebne jest maluszkowi i jego mamie zarówno tuż po porodzie, jak i jakiś czas po nim. Mogą to być więc różnego rodzaju akcesoria, zabawki, jak i ubrania. Ważne jest jednak to, aby porozumieć się ze wszystkimi przed wybraniem się na zakupy, aby uniknąć dublowania prezentów.

Dekoracje na baby shower

Koniecznie zadbajmy także o dekoracje. Przyda się motyw przewodni i oczywiście tematyczny tort – bez niego prawilne baby shower nie ma racji bytu – chyba, że predyspozycje zdrowotne przyszłej mamy dyskwalifikują pojawienie się na stole słodkości. Jeśli odpowiednio zadbamy o wszystkie te kwestie jest duża szansa na to, że impreza na długo zapadnie w pamięci zarówno samej zainteresowanej, jak i zaproszonym gościom.