szyby samochodowe

Szyba samochodowa – jak o nią dbać?

Odpowiednie zadbanie o szybę samochodową to jedna z najważniejszych czynności, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Dobrze zadbane szyby samochodowe wpływają bowiem korzystnie na bezpieczeństwo, gdyż zapewniają znacznie lepszą widoczność i tym samym umożliwiają w pełni bezpieczną jazdę. Jak więc dbać o szybę samochodową?

Gdzie zaopatrzyć się w szyby samochodowe i akcesoria do nich?

Podstawa dbania o szyby samochodowe to też ich wymiana, gdy jest już za późno na poprawę stanu. Chcąc wtedy kupić dobrą szybę powinniśmy użyć internetu i właściwej frazy zawierającej model naszego auta. Przykładem jest hasło „szyba Corsa B„. Z jego pomocą znajdziemy dowolną szybę samochodową przeznaczoną do Opla Corsa B.

Bardzo ważne jest też zaopatrzenie się w dobre akcesoria do szyb, które pozwolą na zadbanie o ich stan. Do takich akcesoriów warto zaliczyć nie tylko różne środki chemiczne i nie tylko służące do pielęgancji, ale też na przykład dobre wycieraczki samochodowe, które podczas używania nie będą jej rysować.

Jak odpowiednio dbać o szybę samochodową?

Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie dbanie o przednią szybę samochodową. W tym celu należy przede wszystkim regularnie zmieniać wycieraczki, gdyż zużyte nie będą czyścić odpowiednio szyby, a także mogą ją mocno porysować. Rzeczy związanych z wycieraczkami jest znacznie więcej. Nie można ich nadużywać i uruchamiać na przykład na zamrożonej i zaśnieżonej szybie. Wszelki lód oraz śnieg powinniśmy usunąć samodzielnie.

Niezwykle istotne jest też regularne mycie szyb zarówno od środka, jak i od zewnątrz. W ten sposób pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń, które na przykład powodują to, że szyba dużo mocniej paruje w trakcie opadów deszczu, śniegu, czy też po prostu podczas jazdy w niższych temperaturach. W celu odpowiedniego zadbania o szybę samochodową odradza się także stosowanie skrobaczek do lodu i zamiast tego polecane są różne preparaty na bazie alkoholu, które bardzo skutecznie sprawią, że cały lód się po prostu rozmrozi i będzie można go szybko oraz sprawnie usunąć z powierzchni szyb bez ich rysowania.