felgi aluminiowe

Lakierowanie felg – przegląd dostępnych metod

Lakierowanie felg to czynność, na którą decyduje się coraz więcej polskich kierowców. Świetnie rozumieją oni, że o samochód warto dbać, gdyż dzięki temu ten będzie więcej warty, a także jego eksploatacja będzie znacznie tańsza. Jakie są dostępne metody lakierowania felg i komu je zlecić?

Gdzie szukać firmy, która oferuje lakierowanie felg?

Oczywiście zazwyczaj lakierowanie felg w Warszawie znajduje się w ofercie firm specjalizujących się w blacharce oraz lakiernictwie motoryzacyjnym. Z racji na to, że nie jest to skomplikowany proces na lakierowanie felg możemy także liczyć w coraz większej liczbie warsztatów, które chętnie poszerzają swoją ofertę, by przyciągnąć nowych klientów.

Na najlepsze efekty zawsze można liczyć, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z oferty firmy, dla której renowacja felg w Warszawie to jej specjalność i właśnie na tym rodzaju działalności skupia się takie przedsiębiorstwo. To właśnie wtedy można liczyć na najlepsze efekty i dlatego szukając firmy w internecie warto skupić się właśnie na takiej.

Jakie są dostępne metody lakierowania felg?

Przede wszystkim trzeba rozróżnić felgi. Lakierowanie najczęściej dotyczy felg aluminiowych, które zapewniają znacznie lepsze efekty wizualne od stalowych odpowiedników, które są stosowane raczej w okresie zimowym. Do malowania felg aluminiowych najczęściej używa się jednej z dwóch metod. Mowa tu o malowaniu proszkowym oraz malowaniu systemowym. Malowanie proszkowe polega na użyciu trzech warstw farb proszkowych, a następnie wypalenia felgi w piecu, gdzie pod wpływem temperatury dojdzie do wiązania lakieru.

Systemowe lakierowanie felg polega z kolei na tak zwanym malowaniu mokrym. Początek jest taki sam, gdyż do malowania systemowego konieczne jest dokładne oczyszczenie felgi i usunięcie starej powłoki lakierniczej. Różnią się jednak warstwy farby. Spotkamy bowiem aż trzy powłoki lakiernicze. Podkład, farbę ciekłą termoutwardzalną oraz lakier bezbarwny, którego zadaniem jest zabezpieczenie felgi przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.