damskie stroje plazowe

Stroje kąpielowe damskie – jak wybrać model w zależności od figury?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wakacyjne wyjazdy. Choć niektórzy z nas chętnie wybiorą się w góry, to wciąż ulubioną destynacją wakacyjną pozostaje morze. Należy więc wyposażyć się w stroje kąpielowe damskie, które założymy zarówno na plażę, jak i na basen. Pozostaje pytanie, jak dobrać strój kąpielowy damski w zależności od typu sylwetki?

Strój dwuczęściowy – dla kogo?

Największą popularnością cieszą się stroje kąpielowe damskie dwuczęściowe. Pozwalają one uzyskać równomierną opaleniznę, co często jest niemożliwe w przypadku strojów jednoczęściowych. Stroje kąpielowe damskie dwuczęściowe polecane są kobietom z większym biustem, bowiem osobny stanik będzie go w stanie podtrzymać w odpowiedni sposób. Strój kąpielowy, który składa się z dłuższego, luźnego topu oraz majtek, polecany jest kobietom, chcącym ukryć fałdki na brzuchu. Tego typu kostium dobrze sprawdzi się także w przypadku kobiet z szerszymi biodrami, choć należy uważać na kolorystykę – dobrze wybierać stonowane barwy i niezbyt obszerne wzory, które mogą optycznie dodawać kilogramów.

Modny strój jednoczęściowy

Coraz częściej na basenach oraz na plażach możemy spotkać kobiety strojach kąpielowych damskich jednoczęściowych. Faktem jest bowiem, że w ostatnim czasie zdobyły one bardzo dużą popularność i weszły na światowe wybiegi mody. Zaletą strojów jednoczęściowych jest komfort ich noszenia – nie podwijają się, przez co będą idealnym wyborem dla kobiet lubiących aktywnie spędzać czas w wodzie. Co więcej, stroje kąpielowe damskie jednoczęściowe pozwalają ukryć zbędne kilogramy, a także niektóre mankamenty, na przykład rozstępy na brzuchu. Strój jednoczęściowy będzie dobrym wyborem dla kobiet, które nie lubią zbytnio eksponować swojego ciała. Niektóre modele przepuszczają promienie słoneczne, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pięknej, równomiernej opalenizny. Z drugiej strony musimy pamiętać, aby dobrze nasmarować ciało kremem z filtrem, zanim zaczniemy się opalać.

Strój na lato – kup już dziś!

Zakupu stroju kąpielowego na lato nie warto odkładać na ostatni moment. Obecnie w sklepach znaleźć można bardzo wiele różnorodnych modeli w niemal wszystkich rozmiarach. Wiosna to dobry czas, aby wybrać się na zakupy, bowiem latem, gdy wszyscy będą poszukiwali idealnego stroju kąpielowego, wybór może być już nieco ograniczony. Kupując strój, zastanówmy się przede wszystkim, w czym będziemy czuć się dobrze. Niektóre kobiety preferują stroje dwuczęściowe, podczas gdy inne nie wyobrażają sobie wyjścia na plażę w stroju innym niż jednoczęściowy.