rolety

Sprzedajesz rolety? Sprawdź, jak zaprezentować ich materiały

Rolety okienne to najczęściej kupowane osłony okien. Do ich wykonania używane są różne rodzaje materiałów. Aby je zaprezentować, stosowane są specjalne wzorniki rolet, z którymi można pomóc klientom w dokonaniu wyboru.

Dlaczego warto stosować wzorniki rolet?

Firmy zajmujące się produkcją osłon okiennych na zamówienie mogą wykonać je z materiałów wybranych przez klientów. Trudni jednak zaprezentować szeroką gamę dostępnych materiałów bez zastosowania wzornika.

Wzorniki stosowane do rolet to rodzaj wyrobów, w których umieszcza się próbki materiałów przeznaczonych do wykonania rolet. Są one niewielkie i docięte na wymiar, co powoduje, że niewielki wzornik może zmieścić w sobie bardzo dużo typów materiałów na rolety.

Tego typu wzorniki rolet mogą być wyeksponowane w siedzibie firmy, aby klienci, którzy przyjeżdżają do niej, mogli zapoznać się z nimi na miejscu. Także istnieje możliwość wykonania wzorników w formie katalogów albo segregatorów, które pracownik firmy może zabrać ze sobą do klienta, jeżeli to u niego podpisywana jest umowa.

Jak wyglądają wzorniki rolet?

Wzorniki rolet są obecnie dostępne w wielu wariantach do wyboru. Wśród najczęściej używanych znajdują się poniższe:

  • Wzorniki w formie książek – łatwe w użyciu wzorniki, w których można umieścić także większe próbki materiałów.
  • Wzorniki w formie segregatorów – w tych wzornikach materiały wpinane są do segregatora, dlatego można je wyciągać, co pozwala na łatwe dopasowanie materiałów do koloru ścian czy mebli lub innych elementów wnętrza.
  • Wzorniki wachlarze – składają się one z materiałów połączonych ze sobą w wachlarz, najczęściej są mniejsze i bardziej poręczne.
  • Wzorniki z rączką – to rodzaj wzorników przypominających małą walizkę, które w środku wyposażone są w segregator. Najczęściej używane są do prezentacji w domach klientów.

Powyższe wzorniki rolet mogą być także poddane personalizacji poprzez umieszczenie na nich nadruków wykonanych na zamówienie klienta. Mogą być to logo oraz fotografie i treści zgodnie z życzeniem klienta, na przykład jak numer telefonu kontaktowego, adres strony internetowej firmy.

Gdzie zamawiać wzorniki rolet?

Obecnie wzorniki rolet można zamawiać bezpośrednio u producentów wzorników. Można wtedy zamówić materiały odpowiadające indywidualnym wymaganiom pod kątem ich rodzaju oraz personalizacji.

Z ofertami firm, które zajmują się produkcją wzorników, także wzorników rolet, można zapoznać się już teraz na ich witrynach internetowych, gdzie dostępne są także galerie dotychczasowych realizacji.