protetyka

Protetyka – kto powinien skorzystać z usług protetycznych?

Dziedzin stomatologii jest na tyle dużo, że naprawdę niełatwo jest się w nich pogubić. Jedna z nich to protetyka, która jest dość popularna szczególnie wśród osób starszych. Należy ona jednak do dziedzin, z której usług nikt raczej nie chciałby korzystać. Czym więc jest protetyka i kto powinien skorzystać z usług protetycznych?

Gdzie udać się na leczenie protetyczne?

Chcąc skorzystać z usług dziedziny stomatologii jaką jest protetyka w Iławie musimy skupić się na szukaniu klinik, czy też gabinetów w niej się specjalizujących. Trzeba bowiem pamiętać, że stomatologia to naprawdę bogata część medycyny, w której dziedzin jest na tyle dużo, że mało który stomatolog jest w stanie być specjalistą w więcej niż dwóch.

Na protetyczne leczenie zębów w Iławie można udać się na przyklad do kliniki Jardent, która operuje równeiż w Iławie. Częścią jej usług jest właśnie protetyka, dzieki czemu może ona zadbać kompleksowo o uzębienie swoich pacjentów. Alternatyw warto z kolei szukać w internecie.

Kto powinien skorzystać z usług protetycznych?

Z usług protetycznych może skorzystać naprawdę wiele osób. Protetyka jest bowiem dziedziną, która zajmuje się leczeniem bezzębia, wad zgryzu, chorób narządu życia, czy też uzupełnianiem ubytków zębowych. Mowa tu zarówno o stracie całego zęba, jak i zaledwie jego ukruszeniu. Z tego powodu na leczenie protetyczne często udają się osoby starsze, które tracą swoje zęby z powodów naturalnych. Nie oznacza to jednak, że do protetyka nie będzie trzeba się udać w młodym wieku na przykład, gdy stracimy część zęba w wyniku upadku.

Leczenie protetyczne może być prowadzone na wiele sposobów. Stosuje się je na przykład poprzez zakładanie protez zębowych, czy to wyjmowanych, czy też stałych, które montuje się na implantach. Jest to oczywiście najbardziej radykalna forma leczenia protetycznego, którą stosuje się w wypadku pacjentów, którzy stracili cały łuk zębowy lub ten nadaje się do usunięcia. Oprócz tego montuje sie licówki, korony, czy też mosty, które uzupełniają mniejsze ubytki.