Jaki plac zabaw dla dzieci?

Plac zabaw dla dzieci – z drewna czy z metalu?

Materiały, z którego mogą być wykonane elementy tworzące plac zabaw dla dzieci mogą być bardzo różne. Najpopularniejsze materiały konstrukcyjne to oczywiście drewno oraz metal. Niektóre rzeczy mogą być wykonane z tworzyw sztucznych.

Place zabaw dla dzieci to marzenie każdej pociechy, które coraz częściej dostrzegają także rodzice. Dużo osób decyduje się na zakup placu zabaw oraz jego montaż w przydomowym ogrodzie, aby umożliwić dziecku zabawę bez wychodzenia poza działkę. Szczególną popularnością zaczęły się cieszyć takie rozwiązania ostatnio – gdy miejskie place zabaw nie są dostępne. W Internecie można znaleźć wiele przykładów, a na ich podstawie przekonać się, że zwykła zjeżdżalnia czy huśtawka często nie wystarczą, aby dziecku zapewnić maksimum aktywności.

Dlaczego warto mieć plac zabaw na własnym podwórku?

– dziecko może mieć możliwość zabawy o każdej porze,
– mamy zapewnione bezpieczeństwo,
– brak osób postronnych,
– możliwość zaproszenia do zabawy innych dzieci,
– nieograniczona dostępność,
– wygoda,
– brak czasu na dojazdy,
– możliwość zapewnienia dziecku atrakcyjnej rozrywki.

Warto również wspomnieć, że chociażby drewniane place zabaw pozwalają ćwiczyć różnego rodzaju umiejętności, jak np. równowagę. Więcej informacji na stronie https://www.woodlit.pl/

Place zabaw z metalu

Niektóre firmy oferują wykonanie placów zabaw z metalu, twierdząc, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i przede wszystkim trwałe. Niektóre z elementów, jak chociażby zadaszania również są metalowe, ewentualnie wykonane z tworzywa sztucznego. Place zabaw z metalu na pewno mają swój urok i wyglądem pasują typowo do nowoczesnych aranżacji, zastosowanie znajdą również w przestrzeni miejskiej, gdzie liczy się odporność na uszkodzenia, bardzo intensywne użytkowanie, nasilone nasłonecznienie.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/kompaktowy-plac-zabaw-do-malego-ogrodu/

Drewniane place zabaw

Alternatywą są klasyczne, piękne, eleganckie drewniane place zabaw, które również można zastosować w przestrzeni miejskiej, ale również w tradycyjnym, domowym ogrodzie. Zalet drewnianego placu zabaw jest bardzo dużo. Drewno jest najbardziej znanym i najstarszym materiałem konstrukcyjnym o wręcz ponadczasowej jakości i bardzo wysokiej estetyce. Doskonale wygląda, świetnie komponuje się z innymi materiałami: stalą, metalem, linami, łańcuchami oraz tworzywami sztucznymi. Plac zbaw z drewna idealnie pasuje do ogrodu, zarówno mniejszego, jak i większego. Dzięki odpowiedniej impregnacji i lakierowaniu podkreślone zostają słoje drewna, uwidocznione jego piękno.