sport top

Najlepsze polskie stadiony dla kibiców

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce. w każdy weekend, kiedy rozgrywane są mecze Lotto Ekstraklasy, na polskie stadiony zmierza średnio ponad 100 tysięcy kibiców. Siedem klubów z czołowych lokat, przyciąga każdy na swój stadion ponad 10 tysięcy osób. Największą frekwencją mogą pochwalić się zespoły z Warszawy, Gdańska i Krakowa. Oczywiście poza Ekstraklasą, w Polsce istnieje wiele lig, w których grają zespoły równie chętnie oglądane. Jak wyglądają polskie stadiony? Czy frekwencja odpowiada ich rozmiarom?

Najlepsze stadiony w Polsce

W stolicy znajduje się nie inaczej, jak Stadion Narodowy w Warszawie – PGE Narodowy. Zostały wybudowany w miejscu Stadionu Dziesięciolecia, w latach 2008-2011.Jest stadionem sportowym wielofunkcyjnym. Na dwóch kondygnacjach, znajduje się 58 500 miejsc dla kibiców, w tym 900 loży prasowych, 109 miejsc dla osób niepełnosprawnych, niespełna setka toalet i 4 restauracje. Cały obiekt mieści się na terenie 18 ha działki. Poza meczami piłkarskimi i innymi zawodami sportowymi, organizowane są jeszcze inne imprezy masowe np; koncerty muzyczne.

W Chorzowie, na terenie Parku Śląskiego  znajduje się Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie. Ten również jest stadionem wielofunkcyjnym, na którym odbywają się mecze piłkarskie reprezentacji, czy wybrane mecze piłkarskich drużyn z Górnego Śląska, ale także zawody żużlowe, lekkoatletyczne, czy imprezy muzyczne. Na dwupiętrowych trybunach znajdzie się miejsce, aby pomieścić 54 378 osób, w tym 106 osób niepełnosprawnych i 842 dziennikarzy. Na terenie znajduje się 38 punktów gastronomicznych i po niespełna 500 ubikacji i pisuarów.

Trzecie miejsce w Polsce pod względem wielkości, przypada dla stadionu drużyny ekstraklasy. W 2012 roku obiekt pełnił funkcję jednej z aren na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Śląsk Wrocław może zaprosić na swój mecz 45 105 osób, wliczając w tą liczbę 102 miejsca dla niepełnosprawnych (plus odpowiednio102 miejsca dla osób towarzyszących) i 2130 miejsc VIP. Dla gości, przewidziane jest prawie 3,5 tysiąca miejsc. Na obiekcie znajduje się 36 kiosków gastronomicznych.

Źódło: bet.co.pl