sesja zdjeciowa

Myślisz o sesji biznesowej w Warszawie? Sprawdź jak się do niej przygotować

Jeżeli prowadzimy biznes przez internet lub/i posiadamy własną stronę internetową – profesjonalna sesja biznesowa jest tym czego potrzebujemy. Dzięki zdjęciom przestajemy być anonimowi w sieci, co jest współcześnie niezwykle ważne. Jeśli uda się nam stworzyć atrakcyjny, przekonywający wizerunek, mamy szanse na pozyskanie nowych klientów i partnerów biznesowych. Sesja biznesowa może być dobrym rozwiązaniem również dla pracowników, którzy chcą zrobić wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Co powinna wiedzieć osoba, która myśli o wykonaniu sesji biznesowej w Warszawie?

Zdjęcie: Monika Muracka. Sesja biznesowa: Krzysztof Zaleski

Pierwsze spotkanie z fotografem

Ogromny wpływ na przebieg i efekty sesji biznesowej ma wybrany przez nas fotograf. Oczywistym jest, że najlepiej jest współpracować z najlepszymi profesjonalistami (nawet gdy za ich usługi trzeba zapłacić nieco więcej). Współpraca z fotografem rozpoczyna się od długiego wywiadu. Powinniśmy być przygotowani na wiele pytań – są one konieczne, żeby poznać nasze oczekiwania i dostosować do nich jakość usług.

Pamiętajmy, że dobry fotograf biznesowy musi umieć nawiązać z nami kontakt (można zaryzykować stwierdzenie, że jest on również psychologiem bez dyplomu). Jednym z warunków udanej sesji jest to, czy dobrze czujemy się w towarzystwie takiej osoby (nasze dobre samopoczucie i pewność siebie będą widoczne na zdjęciach).

Podczas pierwszego spotkania ustalimy gdzie odbędzie się sesja, ile osób będzie brało w niej udział, jak będziemy ubrani, itp. Fotograf powinien odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Możemy oczekiwać od niego wskazówek dotyczących prawidłowego pozowania.

Sesja biznesowa w Warszawie: przygotowania dzień przed

Choć większość odpowiedzialności za przebieg i rezultaty sesji biznesowej ponosi fotograf, my również powinniśmy zadbać o właściwe przygotowania. Podczas spotkania zapoznawczego ustaliliśmy w co będziemy ubrani. W swoim zakresie musimy zadbać, żeby nasz strój był idealnie wyprasowany (możemy mieć pewność, że na zdjęciach nawet najdrobniejsze zagniecenia będą widoczne).

Jeżeli ekipa współpracująca z fotografem będzie zajmowała się naszą fryzurą i makijażem musimy koniecznie przyjść odpowiednio wcześnie, gdyż takie zabiegi są czasochłonne.

Ważnymi, ale niedocenianymi elementami przygotowania do sesji jest sen i lekkie śniadanie (ewentualnie inny lekki posiłek, jeżeli sesja odbywa się później) zjedzone na około godzinę przed zdjęciami.

W przypadku, gdy na co dzień nosimy soczewki kontaktowe, na sesję powinniśmy je zdjąć. Jest to ważne, gdyż nasze oczy w soczewkach wyglądają nienaturalnie, co może mieć negatywny wpływ na jakość zdjęć. Nie ma natomiast problemu, żebyśmy pozowali w okularach.

Sesja biznesowa: biuro czy plener?

Osoby myślące o wykonaniu sesji biznesowej często zastanawiają się nad miejscem zdjęć. Fotograf z Warszawy przekonuje, że nie ma jednego idealnego miejsca na sesję zdjęciową. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego klienta. Przykładowo gdy będziemy jedynymi fotografowanymi osobami, a wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie nam dopisywać – możemy zdecydować się na sesję biznesową w plenerze.

Zdjęcia w plenerze mogą natomiast nie być najlepszym pomysłem, gdy mają brać w nich udział wszyscy pracownicy zatrudnieni w naszej firmie. Pojawiają się wówczas problemy logistyczne. Dodatkowo w przypadku załamania pogody jesteśmy zmuszeni przełożyć całe przedsięwzięcie, co wiąże się z dużym zamieszaniem. W przypadku sesji biznesowych dla większej ilości osób najlepszym rozwiązaniem jest siedziba firmy, gdyż jest ona miejscem, gdzie pracownicy czują się swobodnie, a po zakończeniu pozowania mogą natychmiast wrócić do pracy.