Ciężarówka

Laweta samochodów ciężarowych – kiedy trzeba ją zamówić?

Awarie samochodów ciężarowych zdarzają się równie często co w przypadku innych pojazdów, więc nie ma w tym nic dziwnego, że awaria może się zdarzyć na autostradzie, gdzie takie pojazdy rozwijają swoją najwyższą prędkość zgodną z przepisami. Oczywiście przy wystąpieniu jakiejkolwiek awarii w pojeździe zdziwienie i zdenerwowanie może być uzasadnione. Przy skorzystaniu z pomocy lawety należy wybrać taką firmę, która przede wszystkim dysponuje odpowiednim transportem samochodów ciężarowych, gdzie więc taką znaleźć oraz kiedy trzeba koniecznie się z nią skontaktować?

Kiedy trzeba zamówić lawetę samochodów ciężarowych?

Po lawetę trzeba koniecznie zadzwonić w przypadku awarii samochodu ciężarowego na autostradzie. Laweta ciężarowych w Gdańsku oferuje kompleksową pomoc w przypadku awarii oraz wypadków samochodów ciężarowych, dysponują pomocą drogową 24h w Gdańsku. Profesjonalna firma zapewni odpowiednią lawetę do samochodów ciężarowych oraz specjalistyczne auta, które wyciągną ciężarówkę z rowu. Specjalistyczna pomoc drogowa dokona także prac na miejscu, dzięki którym może się okazać, że nie będzie potrzeby holowania tira. Profesjonalny zespół oferuje wulkanizacje opon w przypadku ich uszkodzenia, mogą zająć się awaryjnym otwieraniem samochodu ciężarowego w przypadku zatrzaśnięcia się drzwi, lub utknięcia kluczyka, pomogą w rozruchu akumulatora, który w okresach zimowych jest narażony na rozładowanie. Jednak w przypadku poważniejszych awarii konieczna będzie pomoc lawety, dlatego dobrze wyposażone firmy poradzą sobie z każdym rodzajem awarii tira.

Co jeszcze warto wiedzieć o holowaniu samochodu ciężarowego?

W przypadku poważniejszej awarii samochodu ciężarowego na autostradzie lub drogach ekspresowych to jego holowaniem mogą się zająć tylko i wyłącznie profesjonalne firmy, które dysponują specjalistycznym sprzętem oraz odpowiednio oznakowanymi pojazdami. Z lawety koniecznie należy skorzystać w przypadku awarii układu hamulcowego.